Samsung Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung daha fazla Galaxy S serisi ile ünlü olmasına rağmen Samsung Note serisinin de sadık takipçileri payı var. İnsanlar, Samsung Galaxy S8 EDGE’nin zihinlerini üfleyen zihniyetle büyülendi ancak Not 5 kendi başına mükemmel bir telefon ve S8 EDGE’ye göre parası için iyi bir koşu verebilir.

Samsung note 5 bilinmeyen özellikleri ile herkesi şaşırtıyor. Yazımızda Samsung Galaxy Note 5’in en gizli 10 özelliğinden bahsettik.

Note 5 Bilinmeyen Özelliklerini Keşfedelim

Interaction Control

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy-Note-5- Etkileşim Kontrolü Samsung galaxy note 5’in ana gizli özelliklerinden biridir ve temelde tamamen telefonunuzu kilitleyebilmenize yarar. Ayarlar menüsündeki kişisel çubuğa gitmeniz ve daha sonra erişilebilirlik seçmeniz gerekir. Erişilebilirlik’te, etkileşim kontrol seçeneğine gidin ve etkinleştirin. Ardından, Messenger gibi bir uygulamayı açmanız gerekir.

Ekranda bir çerçeve görünene kadar ses ve güç tuşunu birlikte birkaç saniye basılı tutun. Sınırlandırılmış alanı seçmek için bir alanın etrafına bir çizgi çizmeniz ve tamamlaya basmanız gerekir. Bu alanlar hafifletilirse, Samsung Galaxy Note 5 yanıt vermez; o zaman telefonunuzu sabit bir şekilde sıfırlamanız veya Ana ile güç düğmesine bir kaç saniyeliğine birlikte basarak devre dışı bırakmanız gerekir.

Otomatik Yeniden Başlatma

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Note’da Otomatik Yeniden Başlatma Not 5 Bu özelliklere yedekleme ve sıfırlama ayarları üzerinden erişebilir, zamanlayıcıyı ve cep telefonunuzun otomatik olarak kapanacağı günü ve saatleri ayarlayabilirsiniz. Bu, pil tasarrufu yapmak için çok güzel bir numara. Bu özellik yalnızca SIM kart kilidi kapalıysa, pil% 30’dan fazla ve telefon etkin değilse veya kullanılmıyor ise çalışır.

Otomatik Yedekleme

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Notta Otomatik Yedekleme ;Not 5 telefonunuzun, cihaz kullanımda olmadığı halde WiFi bağlantısı olması gerektiği sürece Samsung hesabınızla her saat otomatik olarak mesajları, kişileri ve e-postaları yedekleyebilmesini sağlayacak bir özelliğe sahiptir. Bu, verilerinizin elle yapılmadan daima yedeklenmesini sağlamak için mükemmel bir yoldur. Samsung Galaxy Note 5’in en iyi özelliklerinden biri, WiFi’ye bağlandığında verilerinizi otomatik olarak yedekleme özelliğidir.

Titreşim Deseni Oluşturma

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Note 5’de Titreşim Modeli Oluşturma, telefonunuzun istediğiniz gibi titreşmesini sağlayacak şekilde kendi titreşim kalıbınızı oluşturma özelliğini de beraberinde getirdi. Temel titreşim kalıbı bazen çok gürültülü veya çok sessiz ve düşük olabilir, çünkü bir çağrı aldığınızı fark etmezsiniz. Böylece belirli bir kişi veya herkes için titreşim kalıbınızı kişiselleştirebilirsiniz. Samsung Galaxy Note 5’in en dikkat çekici özelliklerinden biri de bu, diğer cihazlar size bu kadar şaşırtıcı seçenekler sunmadığından ayırt edici bir özellik olmuş.

Ekran Boyutunu Azaltma

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Note’da Ekran Boyutunu Azaltma: 5Samsung Galaxy Note 5, tek elle işlem için ekran boyutunu küçültmenizi sağlar. Önceki Not akıllı telefonlarında klavyenin boyutunu küçültme özelliği vardır, ancak Not 5’de ekranın boyutunu küçültebilirsiniz. Bu seçenek Ayarlar’daki Erişilebilirlik seçeneğinde bulunur.

İlginizi Çekebilir:
Play Store Güncelleme Yapma | Nasıl Yapılır?

Ham Formatlı Resimler

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Ham Galeri Samsung Galaxy Not Resimleri Not 5’in kamerası 16 megapiksel ön kamera ve 5 megapiksel ön kamera ile oldukça etkileyicidir. Not 5’deki kamera modlarından bir tanesi Pro Mod’dur, bu modun fotoğrafları Raw Format’ta çekme seçeneği vardır.

Bu, alınan fotoğrafların tamamen sıkıştırılmayacağı ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflarla benzer kalitede olacağı anlamına geliyor. Bu, Samsung Galaxy Note 5 listesinin en iyi özelliklerine dahildir, çünkü bu seçenek diğer cihazlarda nadiren bulunur.

Hareketli Fotoğraflar

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Not’ta hareketli fotoğraflar; Kamera modlarında bir animasyon seçeneğine sahip olmaktan ötürü. Galerideki fotoğraflar Not 5’i kullanarak animasyonlu hale getirilebilir. Önce herhangi bir fotoğrafı seçmek zorundasınız ve sonra animasyon seçmeniz gerekiyor, o zaman bu fotoğrafa 19 fotoğraf ekleyerek animasyon uygulayabilirsiniz ve tüm fotoğraflar gösterilir Birlikte animasyonlu. Ve bu durumda birkaç hareketli görüntü bir araya getirebilirsiniz.

Metnin Vurgulaştırılması İçin S-Pen Kullanımı

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Note’taki Metinleri Vurgulamak İçin S-Pen’i Kullanma Not 5’de S-kaleminizi web sitelerindeki veya uygulamalardaki metni vurgulamak için kullanabilirsiniz. Instagram ve diğer web siteleri gibi Uygulamalar Metni, S-kalemindeki düğmeye basarak metni seçerek kolayca vurgulanabilir. Vurgulanan sözcükler aynı zamanda bir sözcük belgesine kopyalama yapıştırılabilir ve sözcükler de Almanca gibi diğer dillerde tanımlanabilir ve çevrilebilir.

Mini Uygulamalar

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Note 5’in Mini Uygulamalarında köşede en aza indirgenebilir ve ekranda bir simge olana kadar daha da küçültülebilirler. Çok ekranlı düğmeyi de itin ve bir mini uygulamaya dönüştürmek için herhangi bir uygulamayı tutup seçmeniz yeterli. Böylece ekranda birden fazla uygulamanın aynı anda çalışmasına imkan verebilirsiniz.

İndirme Booster

Note 5 Bilinmeyen Özellikleri
Note 5 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung Galaxy Note 5’de yükseltici yükleyin. Aynı bağlantı ayarları altında, İndirme güçlendiricisi seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız 10 Yıl Önce Hayatımızda Olmayan 10 Meslek ! Şimdiden iyi okumalar

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir