Cihazlar

iPhone Titreşim Ayarlama, Değiştirme, Açma ve Kapama

Bu yazımızda, öncelikle iPhone telefonunuzun çoğu kişi tarafından bilinmeyen titreşim özelliklerini paylaşmak istiyorum. iPhone telefonlarda titreşim özelliği telefonun yan sol tuşu ile kolayca açılıp kapatılabilmektedir. Fakat bir yakınınıza özel bir titreşim ayarlama işlemi yapmak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı biliyormusunuz? Bunun dışında çok sessiz bir ortamda olmak istiyor ve telefonunuzun titreşim özelliğini bile kullanmak istemiyorsanız bunu nasıl ayarlamanız gerektiğini öğreteceğiz. iPhone titreşim ayarlama açma ve kapama işlemleri için yazımızın devamını okuyun;

iPhone Titreşim Açma ve Kapama

iPhone marka telefonlarda titreşim özelliğini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin. Bu ayarlar sayfasından gerek çalarken titretme gerekse de sessizken titreşim özelliği iptal etme dahil tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. iPhone titreşim ayarlama , açma ve kapama işlemleri için adımları takip edin;

iPhone Titreşim Açma Kapama

#Ayarlar bölümüne gidiniz ve Sesler bölümünü açınız

1

#Çaldığında titret ya da sessizken titret seçenekleri ile dilediğiniz şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

iphone titreşim açma kapama
iphone titreşim açma kapama

Titreşim üzerine tüm ayarları bu bölümde yönetebilirsiniz. Dilerseniz çaldığında titret açıp kapayabilir veya sessizken titret özelliğini kapatabilirsiniz. iphone titreşim ayarlama işlemi bu kadar kolayca yapılabilir.

Bunu da Okuyun: iPhone çalarken flaş yanma özelliği açma ve kapama

Kişiye Özel iPhone Titreşim Ayarlama

iPhone Titreşim Tonu Oluşturma

iPhone titreşim ayarlama işlemi yapmak ve kendinize ait bir titreşim oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin.

1.Öncelikle yapmanız gereken telefonunuzun Ayarlar kısmına gitmek ve Sesler bölümünü açmaktır.

1

2. Buradan Zil sesi tonunu seçmelisiniz.

"<yoastmark

3. Son olarak “Yeni titreşim yarat” butonuna tıklayarak dilediğiniz şekilde bir titreşim özelliği ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
iPhone Kamera Sesi Kapatma Açma, Kolay Yöntem

"<yoastmark

Tebrikler! yeni titreşiminizi ayarladınız. Şimdi artık dilediğiniz kişiye özel ya da sürekli olarak bu titreşim modunu kullanabilirsiniz. Daha fazla detay görüntü izlemek için tıklayın!

Sonuç:

Telefonların vazgeçilmez bir özelliği olan titreşim ayarını iPhone telefonlarda nasıl yapabileceğinizi tümüyle anlatmaya çalıştık. Birçok markanın farklı özerllikleri olsa da bu işlem iPhone marka telefonlarda kolayca yapılabilmektedir. Flaş yanma özelliğini de kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Her türlü titreşim ayarları için web sitemizde arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu