iPhone Ekran Kilidi Şifresi Değiştirme

Varsayılan olarak, iPhone’unuzun kilidini açmak için bir şifre veya PIN gerekmez. Ancak, bu güvenlik özelliğinin eklenmesi, farklı kişilerin hassas bilgilerinizi görmesini engeller. Bu şifreyi etkinleştirmişseniz ve iPhone ekran kilidi şifresi değiştirme nasıl değişiyor diye öğrenmek istiyorsanız hemen yazının devamına bakın.

Apple’ın mobil işletim sistemi olan IOS iki kilit yöntemi içerir: basit şifre ve karmaşık şifre. Basit şifre dört haneli bir PIN’dir. Karmaşık şifre, iPhone’unuza yetkisiz erişimi daha da caydırmak için alfa sayısal karakterlerden oluşan uzun bir şifredir.

iPhone Ekran Kilidi Şifresi Değiştirme

İphone şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin;

  • Uygulamayı açmak için iPhone ana ekranındaki “Ayarlar” simgesine dokunun.
iPhone Ekran Kilidi Şifresi Değiştirme
  • “Touch ID ve Parola”bölümünü seçin. İPhone’unuzun tüm şifre ayarlarını görüntülemek için “Parolayı Değiştir” i seçin. Zaten etkin bir parolanız varsa, ayarları görüntüleyebilmeniz için önce kodu girmeniz istenir.

Basit parolaları devre dışı bırakmak ve karmaşık parolaları etkinleştirmek için “Basit Parolalar” ın yanındaki düğmeyi Kapalı konumuna getirin.

Basit bir paroladan karmaşık bir parolaya geçmek için “Parolayı Değiştir” i seçin. İstendiğinde, varsa dört haneli PIN’inizi girin. Ekran klavyesini kullanarak istediğiniz karmaşık şifreyi yazın. Klavyedeki herhangi bir tuştan seçim yapabilirsiniz.

“İleri” ye dokunun. İstediğiniz karmaşık şifreyi yeniden yazın. Eşleşen bir şifre girdikten sonra ayarlarınız kaydedilir. Telefonun bir sonraki kilidini açtığınızda, daha uzun geçiş kodunu girmeniz ve “Tamam” a dokunmanız istenir.

Bu atadığınız şifre iphone cihazlar için çok önemlidir. Bu şifreyi unutursanız yapmanız gerekenler başınızı çok ağrıtacaktır. Ama şifrenizi unuttuysanız biz yine de size yardımcı olmak kaydıyla nasıl elde edeceğinizi iPhone şifremi unuttum yazımızda ele aldık.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir