Nasıl YapılırSosyal Medya

instagram Silinen Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır

Belki de sizlere de olmuştur: Instagram uygulamanıza girip, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiniz ve hesabınızın devre dışı olduğunu gördünüz. Instagram hesabınız çeşitli nedenlerden dolayı devre dışı bırakılabilir ve engelli hesabınızın arkasındaki nedene bağlı olarak hesabınıza tekrar erişebilirsiniz. Fakat unutmayın instagram hesabınız tamamen silinmişse(bknz: instagram hesap silme işlemi) geri alma imkanınız çok küçüktür. instagram silinen hesabı geri alma ve tekrar aktif etme konusundaki detayları öğrenmek için yazının devamını dikkatlice okumanızı öneririz.

[wp_ad_camp_1]

Kesilen veya Kalıcı Olarak Silinen instagram Silinen Hesabı Geri Alma

Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenenleriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak kaldırılacaktır.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, Instagram hesabınızı reaktif hale getirmede size yardımcı olacaktır. Nasıl yapılacağını bilmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Adım: Tarayıcınızdan Instagram’da Çalınmış Bir Hesabı Rapor Etme sayfasına gidin.
  2. Adım: Hesabınızla ilişkili uygun kullanıcı adını ve e-posta adresini girin.
  3. Adım: Hesabınızın bir şirket markası mı yoksa kişisel mi olduğunuzu seçin ve hesabınızın nasıl saldırıya uğradığını veya silindiklerini açıklayın; onlara iyi davranın.

Adım 4: Instagram ekibinden şu şekilde otomatik bir e-posta alacaksınız:

instagram silinen hesabı geri alma
instagram silinen hesabı geri alma
  1. Adım: Bu e-postayı önerilen belgelerden herhangi biriyle yanıtlamanız gerektiğini onaylamak için. Instagram ekibinden bir yanıt almak birkaç gün alabilir.
  2. Adım: Instagram ekibi bilgilerinizi inceler ve Topluluk Kuralları’ndan herhangi birine itiraz etmediysen şu şekilde bir cevap almalısın:
instagram silinen hesabı geri alma
instagram silinen hesabı geri alma
  1. Adım: Talimatları dikkatlice izleyin ve hesabınızı geri alacaksınız.

Hesabınızı Silmişseniz: Çok Az Şansınız Var

NOT

Hesabınız sizin tarafınızdan veya bir arkadaşınız tarafından silinmişse, yeniden etkinleştirilemez. Instagram’a erişmek için yeni bir hesap oluşturmanız gerekecek. Eski hesabınızla ilişkili e-posta adresini kullanabilirsiniz, ancak yeni bir kullanıcı adı oluşturmanız gerekecektir. Yukarıdaki yöntemin son zamanlarda çok kullanılamıdığını belirtenler olmuştur. Bu yüzden tekrar belirtmek isteriz ki , instagram silinen hesabı geri alma işlemi çok az ihtimali olan bir işlemdir. Yukarıdaki işlemden başka bir yolu olmadığını da bilmenizi isteriz ve boşuna kurtarma işlemi için vakit harcamamanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir:
Apple Kimliğimi Unuttum, Apple Kimliği Şifremi Unuttum Çözümü

Instagram’ın Yönergelerine ve İlkelerine İhlal Edersiniz: Talimatları Takip Edin

Instagram, “ilham ve ifade için otantik ve güvenli bir yer” olan bir sosyal medya ortamı sağlamaya çabalıyor. Sonuç olarak, spam olarak kabul edilen, sahte veya Topluluk Kurallarını izlemeyen hesapları kaldırabilirler.

Instagram hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığına inanıyorsanız, karara itiraz edebilirsiniz. Uygulamanıza gidin, giriş bilgilerinizi girin ve ekrandaki talimatları uygulayın. Herhangi bir devre dışı mesaj görmüyorsanız büyük olasılıkla devre dışı bırakılmış bir hesapla ilgili sorun yaşamıyorsunuz, ancak başka bir hesap sorunu yaşıyorsunuz demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu