Nasıl Yapılır

Huawei Ekran Görüntüsü Alma ,P8 P9 Gr5 ve Tüm Modeller

Başlıklar

Huawei akıllı telefonu, çok sayıda sadık kullanıcıya sahip en çok satan telefonlardan biridir. Huawei telefonları kullanılırken, bazı kullanıcılar oyun kazanımlarını, farklı telefon temalarını veya karşılaştıkları sorunları paylaşmak için ekranı yakalamak isteyebilir. Bu nedenle, Huawei ekran görüntüsü alma işlemi yapmak istiyorlar. Ancak bunların çoğunun nasıl yapılacağı hakkında hiçbir fikri yok. Bu kullanıcılara yardımcı olması için, aşağıda önerilen üç çözüm yöntemi önerilmektedir.

İLGİLİ MAKALE : Samsung Cihazlar Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

[wp_ad_camp_1]

Huawei Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

# 1. Yöntem : Ekran görüntüsünü kullanarak

Huawei Ekran Görüntüsü Alma İşlemi
Huawei Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Temel yöntem – Güç düğmesine ve Ses kısma düğmesine basma

Çoğu Android telefonu gibi “Güç” düğmesine ve “Ses seviyesini düşürme” düğmesine aynı anda basarak ekran görüntüsü almak çok kolaydır. Ekran görüntüsü başarıyla yüklendikten sonra, minik resmi durum çubuğunda gösterilecektir. Huawei’de ekran görüntüsü almak için bu şekilde faydalanabilir ve cep telefonunuzda gerçekleştireceğiniz herhangi bir sahneyi galerinize kaydedebilirsiniz.

 

# 2. Yöntem : Apowersoft Phone Manager ile Huawei Ekran Görüntüsü Alma

Apowersoft Phone Manager, Android ve iOS ile uyumlu olağanüstü bir araçtır. Telefon verilerini senkronize etmenizi, yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlar. Bu arada telefon ekranını bilgisayarda görüntüleyebilir, ekran görüntüsünü yakalamak için ekran görüntüsü işlevini kullanabilirsiniz. Huawei ekranını ekran görüntüsü için aşağıdaki adımları takip edin.

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak Apowersoft Phone Manager’ı indirin ve yükleyin.

2

Bu telefon yöneticisini çalıştırdıktan sonra cep telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

Bağlantı tamamlandıktan sonra telefon ekranınızın PC ekranında görüntülenmesini görürsünüz.

Cihazınızda ekran görüntüsü almak için kamera simgesini tıklayın, ardından açılır menüden “Panoya kopyala” veya “Yerel sürücüye kaydet” seçeneklerini belirleyin.

Ekran görüntüsünü anında paylaşmak veya düzenlemek isterseniz Free Image Uploader adlı bir web tabanlı uygulama kullanılabilir. Sitesine gidin, daha sonra ekran görüntüsüne göz atın veya resim boşluğuna sürükleyin. Yükledikten sonra, resimleri Facebook, Google+ vb. Gibi sosyal medyaya doğrudan paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca resim, resim bağlantısıyla forumlara ve bloglara gömülebilir. Ayrıca, resimleri düzenlemek için çevrimiçi düzenleme aracını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

 

# 3. Yöntem : Rootlu yöntem – Ekran görüntüsü

Bu yöntem, telefonlarını kullananlar için oldukça yararlıdır. Huawei ekranınızı ekran görüntüsüne kaydetmenize ve JPG veya PNG dosyası olarak kaydetmenize yardımcı olabilir. Buna ek olarak, bu uygulama ekran görüntülerini kırpma, açıklamaya ekleme ve paylaşma işlevlerine sahiptir. İşte bu Huawei ekran yakalama aracını kullanma talimatları.

Öncelikle, bu uygulamayı Google Play’den indirip telefonunuza yükleyin. İkinci olarak açıp ekran görüntüsü ayarlarını özelleştirin, ekran görüntüsünün çıktı biçimini (PNG veya JPG) ve ekran görüntüsünü gerçekleştirmenin yolunu seçebilirsiniz (telefonu sallayın veya ekran görüntüsü düğmesine dokunun). Son olarak, ekran görüntüsünü yakalamak için cep telefonunuzu sallayın veya Ekran Görüntüsü düğmesine basın. Ekran görüntüsü alındığında, Huawei ekran görüntüsünü kesebileceğiniz, paylaşabileceğiniz, çizebileceğiniz ve kaydedebileceğiniz bir diyalog açılacak.

Sonuç:

Bu yazı Huawei telefonlarında ekran görüntüsü almak için 3 yöntem sunuyor. Gördüğünüz gibi, Apowersoft Screenshot’ı kullanmanın ilk çözümü en iyi yoldur çünkü bu uygulama yalnızca ekran görüntüsünü almakla kalmaz, aynı zamanda resmi düzenleyebilir / yükleyebilir / paylaşabilir. Bir diğer önemli nokta da, telefonunuzun root gerektirmemesi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu