Fotoğrafların kalitesini yükseltme

Fotoğraf çözünürlüğünü birçok fotoğraf düzenleme aracıyla artırabilirsiniz, ancak sonuç Photoshop’tan daha iyi olmayacaktır. Fotoğrafların kalitesini yükseltme işlemini hangi mecralardan nasıl yapabileceğinize bu yazımızda detaylı şekilde bahsetmeye karar verdik. Detaylar yazının devamında.

Fotoğrafların Kalitesini Yükseltme İşlemini Otomatik Yapan Siteler

Piksel boyutlarını değiştiren otomatik boyutlandırma kullanırsanız, yeniden boyutlandırdığınızda kalite kaybı yaşarsınız. Profesyonel bir fotoğraf düzenleyiciyseniz, görüntü boyutundan bağımsız olarak fotoğraf çözünürlüğünü manuel olarak ayarlamanın kolay olmadığını zaten biliyorsunuzdur. Görüntünün genişliğini ve yüksekliğini artırırsanız işe yaramayacaktır, çünkü görüntü kalite kaybıyla bozulacaktır. 72dpi web boyutunda bir çözünürlükken, 300dpi basılan bir fotoğraf veya broşür gibi bir şey için en düşük standart çözünürlüktür. Aynı anda birkaç fotoğrafın çözünürlüğünü artırmak isterseniz,  imglarger.com‘a bir deneyin 

AI kullanan ücretsiz bir resim boyutlandırma hizmeti. Bir görüntüyü büyütmenin mükemmel sonucu, istenen bir çözünürlük ve tatmin edici görsel efekt durumudur.  Diğer fotoğrafların kalitesini yükseltme yapan sitelere link verelim;

Photosop’ta Fotoğraf Kalitesi Yükseltme

Piksel boyutlarını ayarlamadan baskı boyutlarını değiştirin.
Piksel sayısını değiştirmeden yalnızca boyutu veya çözünürlüğü ayarlayarak yüksek kaliteli bir baskı elde edip edemeyeceğinizi görün. Photoshop, en boy oranını ve piksel miktarını aynı tutarak diğer değeri sizin için otomatik olarak değiştirir. Bu adımları takip et.

1.Adım
Görüntünüzü Photoshop’ta açın.

2.Adım
Görüntü seçin ›Görüntü Boyutu.

3.Adım
Yeniden Örnekle seçimini kaldırın. Bu, geçerli Genişlik ve Yükseklik oranını otomatik olarak kilitleyecektir.

4.Adım
Çözünürlüğü ayarlamak için yeni değerler ekleyin. Photoshop, Belge Boyutunu eşleşecek şekilde otomatik olarak değiştirir.

5.Adım
Belge Boyutunu ayarlamak için Yükseklik ve Genişlik altına yeni değerler ekleyin. Photoshop, çözünürlüğü otomatik olarak eşleşecek şekilde değiştirir.

Diğer Gimp ve MAcOS için kullanabileceğiniz yöntemlerin detayı için Tıkla!

Fotoğraf Kalitesi Hakkında

Yüksek çözünürlüklü bir görüntü, daha büyük bir piksel boyutuna sahip 300 dpi yüksek çözünürlüğe sahip herhangi bir şeydir, örneğin, 5000 × 4000 piksel. Bunun yerine eski fotoğrafları başka yollarla geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Maalesef, Mac için bir sürüm olmadığı anlaşılıyor. Veri kaybını önlemek için orijinal görselleri doğru şekilde yedeklediğinizden emin olun ve bu makaleyi sosyal medya kanallarınızda paylaşmayı unutmayın. Büyük megapiksellerle ilgili teknik sorunlara rağmen, kameranın sağladığı çözünürlük, bir resmin can alıcı noktasıdır. Orijinal fotoğraf çok küçükse, büyütülmüş çalışma yeterince tatmin edici olmayabilir. Yeniden boyutlandıramayacağımız bir fotoğraf yok. Okuyucularımız bunu dikkate alacaktır. Diğer bir seçenek, özellikle müşteriniz daha eskiyse ve görüntünün orijinal bir baskısına sahipse, yüksek kaliteli bir tarayıcıyla taranması olabilir. Ancak resimleri büyütmek için yeniden boyutlandırma üzerinde çalıştıysanız, iyi sonuçlar almanın gerçekten ne kadar zor ve çetrefilli olduğunu bilirsiniz.

İpucu: Çalışma yaparken fotoğraflar silindi ise geri getirme yöntemleri için Tıklayın:https://sosyalprestij.com/telefonda-silinen-fotograflari-geri-getirme-yontemleri/

Fotoğrafları düzenlemeye aşina değilseniz, görüntünüz çok küçük olsa bile bir görüntüyü daha yüksek bir çözünürlüğe yeniden boyutlandırmanın kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Dijital bir görüntüyü büyütmeye çalışmak genellikle kalite kaybına ve pikselleşmeye neden olur. Yeni bir dosya olarak kaydetmeden önce değiştirilen görüntüyü önizleyin. Bu aynı zamanda bunun altındaki Baskı boyutu değerlerini inç olarak değiştirecektir. 

Benzer Gönderiler
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir