telefon ekranını yansıtmak

Telefon ekranını bilgisayara yansıtma işlemini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Yansıtmak için en kolay işlemlerden bahsettik. Telefonunuzdaki görüntüyü, videoyu, uygulamayı, ekranınızı veya herhangi bir şeyi bilgisayarınıza yansıtarak daha büyük ekranda görüntüleyebilirsiniz. Bilgisayarınızda tekrar uğraşmanıza gerek kalmadan direkt yansıtma yapmak daha kolayınıza gelecektir. Telefon ekranını bilgisayara yansıtmak için deneyebileceğiniz yöntemlere göz atalım.

En Kolay Şekilde Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Yöntemleri

Farklı yöntemler kullanarak telefon ekranını bilgisayara yansıtabilirsiniz. Sizin için kablolu ve kablosuz şekilde yansıtma yapabileceğiniz en kolay yöntemleri aşağıda derledik. İster USB kablosu kullanarak isterseniz de program indirerek yansıtma işlemlerini yapabilirsiniz. Siz de telefon ve bilgisayarınızın modeline göre farklı şekillerde yansıtma özelliğinden faydalanabilirsiniz.

  • USB Bağlantısı ile Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Telefonunuzdaki USB kablosunu kullanarak telefon ekranını bilgisayara yansıtabilirsiniz.

USB bağlantısını kurun.

Telefonunuzun ekranını açın ve “USB Ayarları” kısmını seçin.

“USB Hata Ayıklama” veya “Veri Aktarımı” seçeneklerini etkinleştirin.

  • Kablosuz Olarak Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Bilgisayarınızda bir ekran yansıtma programı veya yazılımı kullanarak telefon ekranını görüntüleyin. Vysor, ApowerMirror, Scrcpy gibi uygulamaları ekran yansıtmak için kullanabilirsiniz.

Telefonunuzun kendisinde ekran yansıtma özelliği varsa telefonunuzun ayarlarında bu özelliği bulup etkinleştirerek ekranınızı direkt yansıtabilirsiniz.

Bilgisayarınıza indireceğiniz AirServer, Reflector, ApowerMirror gibi programlarla kablosuz olarak telefonunuzu bilgisayara yansıtabilirsiniz.

  • Üçüncü Taraf Uygulamalarla Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Google Play Store veya App Store uygulamalarından ekran yansıtma uygulaması indirerek telefonunuzda çalıştırın. Hem bilgisayarınıza hem de telefonunuza aynı uygulamayı yükleyerek kullanabilirsiniz. Telefon ve bilgisayarınızda aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Bu sayede uygulama üzerinden telefon ekranınızı bilgisayara yansıtabilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak telefon ekranını bilgisayara yansıtmayı kolayca yapabilirsiniz. Hangi yöntemi tercih ettiğiniz telefonunuzun markasına, modeline, işletim sistemine ve kullanılabilirlik durumuna bağlı olabilir.

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Kablolu Nasıl Yapılır?

telefon ekranını bilgisayara yansıtma

Programsız telefon ekranını bilgisayara yansıtmak için kabloya ihtiyacınız olacak. Kablolu şekilde bağlantı kurduğunuzda program indirmenize gerek kalmaz. Telefon ekranını bilgisayara kabloyla yansıtmanız için USB kablosuna yeterli olacaktır. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağladıktan sonra yansıtma işlemini yapmak çok kolaydır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi birkaç adımda telefon ekranınız bilgisayarda görüntülenir.

Telefonu bilgisayara USB kablosuyla bağlayın. > Telefonda USB Ayarlarını seçin. > USB Hata Ayıklama veya Veri Aktarımını seçin.

Bu işlemleri takip ettikten sonra telefon ekranınız bilgisayarda görüntülenir. USB bağlantısı kesildiğinde ekranın görüntülenmesini de kesilir. Yine de telefonunuzun markasına, modeline, işletim sistemine ve kullanılan programlara göre adımlar değişebilir. Bu şekilde kablo kullanarak telefon ekranını bilgisayara yansıtmak çok kolaydır. Birkaç kolay adım ile telefonunuzu bilgisayarda görüntülüyor olursunuz.

Bonus: Bilgisayar Ekranını Telefona Yansıtma Nasıl Yapılır?

Telefon ekranını bilgisayara yansıtmadan sonra bir de tam tersi duruma göz atalım. Bazı durumlarda bilgisayar ekranını telefona yansıtmak gerekebilir. Bu durum diğerine göre daha az kullanılsa da merak edilir. Bilgisayar ekranını telefona yansıtmak için kullanabileceğiniz yöntemler aşağıdaki gibidir.

  • Ekran Yansıtma Uygulamaları Kullanarak Bilgisayar Ekranını Telefona Yansıtma
İlginizi Çekebilir:
Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdaki App Store (iOS) veya Google Play Store (Android) üzerinden ekran yansıtma uygulamasını indirin. Örnek olarak, AirServer, Reflector veya ApowerMirror gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınıza da aynı uygulamayı indirin ve çalıştırın. Bu sırada telefonunuz ve bilgisayarınız aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Uygulama üzerinden bilgisayar ekranını telefona yansıtabilirsiniz. Talimatları uygulayarak işlemi gerçekleştirin.

  • Uzak Masaüstü Bağlantısı Kullanarak Bilgisayar Ekranını Telefona Yansıtma

Telefonunuza ve bilgisayarınıza aynı şekilde ekran yansıtma uygulamasını indirin. İkisini de aynı Wi-Fi ağına bağlayın. Uygulama üzerindeki bilgisayarınıza uzaktan bağlanarak bilgisayar ekranını telefonda görüntüleyebilirsiniz. Uzak masaüstü bilgisayarı da sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak bilgisayar ekranını telefona yansıtabilirsiniz. Her iki işlemde de internet bağlantısının olması ve cihazların aynı ağa bağlı olması ve iki cihazda da aynı uygulama yüklü olması gerekir. Aksi halde birbirlerini görmeleri mümkün değildir.

İşletim sistemi, telefon modeli, markası, kullanılan uygulamalar ve bağlantı gereksinimleri yöntemlerine bağlı olarak yansıtma şekli değişebilir. İlgili uygulamaların talimatlarını izleyerek işlemi tamamlamak önemlidir. Adımları eksiksiz yaptığınızda cihazların ekranı birbirinde görüntülenebilir hale gelir.

Telefon ekranını bilgisayara yansıtma işlemi yazımızda belirttiğimiz gibidir.

HDMI dönüştürücü kullanarak ekran yansıtma yapabilirsiniz. Telefonların kendisinde direkt olarak HDMI girişi bulunmaz ancak dönüştürücü kullanarak HDMI kablosuyla telefon ekranını televizyona yansıtabilirsiniz.

Bildirim panelindeki Smart View seçeneğine tıkladıktan sonra kullanılabilir cihazlardan televizyonu seçmek yeterli olacaktır. Sonrasında Samsung telefonunuzun ekranı televizyona yansıyacaktır.

Telefon ve televizyonunuzun modeline göre en iyi uygulama fikriniz değişebilir ancak en çok indirilen uygulamalar arasında Cast To uygulamasını söyleyebiliriz.

Telefondan televizyona yansıtmayı sağlayan uygulamalardan biridir. Telefonunuzdaki fotoğraf, video ve diğer uygulamaları bu sayede televizyonunuzda görüntüleyebilirsiniz.

Evet, ekran yansıtma için internet gerekir. Yansıtma işlemi Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden gerçekleştirilir. cihazınız ve televizyonun aynı Wi-Fi ağına veya Bluetooth bağlantısına bağlı olması gerekir.

Ekranınızı televizyona yansıtmak için kullanabileceğiniz uygulamalardan ApowerMirror, ücretsizdir.

Telefon Şarj Almıyorsa Ne Yapmalıyım? yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir