Google Hesabımı Unuttum

Google hesabımı unuttum diyorsanız izleyebileceğiniz yöntemler bulunuyor. Eski hesabın bulma seçeneklerine yazımızda birlikte göz atalım. Unuttuğunuz bir Google hesabınız var ve ona giriş yapmak zorunda kaldıysanız gösterebileceğimiz farklı yollar bulunuyor.

Google Hesabımı Unuttum Diyenlere Hesap kurtarma seçenekleri

Kendinize biraz uğraş oluşturun ve hesap kurtarma seçeneklerinizi ayarlayın. Google hesap ayarları sayfanızı ziyaret edin ve sol sütunda bulacağınız “Güvenlik Kontrolü” nü çalıştırın. Google’a, kilitli durumdaysanız hesabınıza girmek için nasıl bir jeton göndereceğinizi söyleyebilir ve ilk adımın bir parçası olarak kurtarma soruları seçebilirsiniz. Burada yapabileceğiniz tüm ayrıntıları vermenizi öneririz.

Şifre yöneticileri ve 2FA ayarları ile basit bir hesap şifresini hatırlamanın günleri çoktur. Kendi telefonunuzdan ve kendi hesabınızdan asla kilitlenmeyeceğinizi düşünmeyin! Birkaç dakikanızı ayırın ve Google’ın onlara ihtiyacınız olduğunda girmenize yardımcı olabileceğinden emin olun.

Google Kurtarma Linki ile Kurtarma

Birincisi, Google hesap kurtarma aracını kullanarak. Telefonunuzun şarj edilmiş olduğundan ve açık olduğundan emin olun ve kurtarma numarası veya kurtarma hesabı e-postası kullanarak bir telefona eriştiğinizden emin olun. İki faktörlü kimlik doğrulama kullanıyorsanız, hesabınızı yetkilendirmenin bir yoluna ihtiyacınız olacaktır. Bu genellikle kilidini açmaya çalıştığınız telefon olacaksa, kurtarma aracı 2FA’yı devre dışı bırakmak veya bir CAPTCHA kodu kullanmak için gerekli adımları izleyecektir.

Google Hesabımı Unuttum
Google Hesabımı Unuttum

Google Hesabını Sıfırlamaya Çalışmak

Bir sonraki adım, hesap şifrenizi başka bir cihazdan sıfırlamak ve daha sonra 24 saat kadar beklemektir. Telefonu açık bırakabilir veya kapatabilirsiniz; beklerken veya geri sayımı sıfırlayabildiğinizde onunla hiçbir şey yapmaya kalkışmayın.

Sistem Loglarından Ulaşmak

Üçüncü seçenek ileri düzey kullanıcılar içindir ve özel modeliniz üzerinde çalışmayabilir. Telefonun verilerini silmek ve aygıt kurtarma aracılığıyla önbellek bölümlerini araştırabilirsiniz. Bu, bazı modellerde çalışmaktadır, çoğu cihazlarda  hiç çalışmamıştı. Ancak bir şeylerle uğraşmaya kalkışırsanız, denemek oldukça kolaydır. Denemek gereken diğer şey, işletim sistemini yeniden başlatmaktır. Bir bilgisayarda (Fastboot, Odin, LG Flash Aracı, vb.) Gerekli araçları kullanmak ve telefonu tamamen silmek ve sıfırdan başlamak için doğru fabrika görüntüsü kullanmaktır.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir