eshot bakiye

İzmir ili içerisinde toplu taşımaya binmek için kullanılan Eshot bakiye sorgulama ve yükleme işlemini online olarak kolayca yapabilirsiniz. İzmir’de yaşayanların veya ziyaret eden turistlerin ulaşım için kullandığı Eshot bakiye yüklemeyi detaylıca açıkladık.

Şehirlerde belediye otobüslerini kullanmak için o şehre özel olan ulaşım kartını edinmeniz gerekir. İzmir’de İzmirim Kart sayesinde otobüsleri kullanabilirsiniz. Sadece otobüslerde değil; İZBAN, vapur, metro, teleferik gibi araçlarda da geçerlidir. İzmirim kart ESHOT bakiye yükleme sayesinde kartınıza para yükleyebilir veya içinde ne kadar olduğunu sorgulayabilirsiniz.

İzmir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin ismi olan ESHOT’un açılımı elektrik, su, hava gazı, otobüs ve troleybüstür. Ulaşım sağlamak isteyen kişiler internet yüklemelerini yaparak belediye ulaşım araçlarını kullanabilir. ESHOT sayfası üzerinden ulaşım kartı edinebilir, hangi ulaşım kartı edinebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Gerekli belgeler ile kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Hangi kart için hangi belgelerin gerektiği sayfada detaylı şekilde açıklanmıştır. Aynı şekilde bakiyenizi de sayfadan sorgulayabilir, bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlemin detaylarına tek tek birlikte göz atalım.

Eshot Bakiye Sorgulama

eshot bakiye sorgulama

Eshot kart bakiyesi sorgulama için buraya tıklayarak ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Sayfa açıldığında İzmirim Kart Bakiye Sorgulama butonuna tıklayın. Akıllı kart numarasını ve resimde gördüğünüz güvenlik kodunu girdikten sonra ne kadar bakiyeniz bulunduğunu öğreneceksiniz. Bakiye sorgulama Eshot işlemi birkaç dakikanızı alacak kadar basittir. Sorgulama sonucunda bakiyenizin yetersiz olduğunu gördüyseniz yine aynı sayfadan yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Eshot Bakiye Yükleme

eshot bakiye yükleme

İzmir bakiye sorgulama işleminden sonra bakiyeniz yetersizse dakikalar içinde yükleme yapabilirsiniz. Akıllı kart numarasını ve güvenlik kodunu girdikten sonra devam et butonuna tıklayarak bakiyenizi yükleyebilirsiniz. Yükleyeceğiniz tutarı ve kart numaranızı girdikten sonra bakiyeniz işleme alınacaktır.

Bakiyeniz yüklendikten sonra 1 saat içinde kartınıza yansır. Bu nedenle kartınızı kullanmanız gerekiyorsa öncesinden yüklemeyi yapmanız gerekir. Otobüse binmeden hemen önce yükleme yapıp kartınızı okuttuğunuzda bakiye yüklenmemiş olabilir. Kartınıza en az 1 TL, en fazla 300 TL yüklenir. İnternet üzerinden kredi kartınızı kullanarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızın internet kullanımına açık olması gerekmektedir.

İzmirim Kart ESHOT Bakiye Otomatik Yükleme Talimatı

Bakiyeniz bittiğinde her seferinde yükleme yapmakla uğraşmak istemiyorsanız otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede belirlediğiniz miktar her seferinde otomatik olarak kartınıza yüklenir. Bakiyeniz belirlediğiniz bakiye tutarının altına düştüğünde otomatik yükleme gerçekleşecektir. Bu sayede yetersiz bakiye uyarısı almaktan kurtulursunuz. Sürekli olarak İzmirim Kart kullananlar için kolaylık sağlayan bir yöntemdir. Otomatik yükleme talimatının detaylarına birlikte bakalım.

İlginizi Çekebilir:
Derece İşareti Nasıl Yapılır?

Otomatik yükleme için öncelikle üyelik formunu doldurarak üye olmanız gerekir. Daha sonra size doğrulama için SMS gelir. Doğrulama kodunu girerek üyeliğinizi aktifleştirmiş olursunuz. Üye olduktan sonra açılan sayfada Kart Ekle butonuna tıklayarak şahsına ait akıllı kartınızı sisteme kaydedersiniz. Kaydedilen karta dair Talimat Ekle butonuna tıklayarak kredi kartı bilgilerinizi girin. Kredi kartı bilgilerinizi de kaydettikten sonra otomatik yükleme talimatı oluşturun. Kredi kartınızın 3D Secure özelliğinin bulunması gerekir. Sisteme kaydettiğiniz kredi kartınız üzerinden her ay düzenli olarak otomatik yükleme gerçekleşecektir. Bakiyeniz bitmeden belirlediğiniz tutarda otomatik şekilde ödeme düzenli olarak gerçekleşir.

İzmirim Kart Online İşlemler

İzmirim Kart online işlemlerde sadece bakiye sorgulama ve bakiye yükleme değil, daha birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınıza yaptığınız dolum detaylarına ulaşabilir, hat ve durak bilgilerini öğrenebilir, seçtiğiniz durağa otobüs gelmeden size alarm verilmesini isteyebilir, istek ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Birçok işlemi web sitesi üzerinden kolayca yapmak istiyorsanız üyelik oluşturmanız yeterlidir.

TC kimlik numarası, ad, soy ad, doğum tarihi, cep telefonu numarası, e-posta ve şifre bilgisini girerek üyelik oluşturabilirsiniz. Telefon numaranıza gelen doğrulama kodunu girdikten sonra üyeliğiniz aktive olacaktır. Aktif üyeliği bulunan hesabınızda kartınıza dair işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İzmirim Kart online web sitesi veya uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Android ve ios cihazlar için ESHOT mobil uygulaması bulunmaktadır. Eshot bakiye işlemlerini uygulamaları kullanarak cep telefonunuzdan da yapabilirsiniz. App Store veya Google Store’den uygulamaları indirmeniz yeterlidir.

ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan videodan faydalanarak ESHOT bakiye işleminin detaylarını adım adım görebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bakiye yükleme işleminizi kolayca halledebilirsiniz.

Göz atmak isteyebilirsiniz; Hesap Makinesinde Yüzde Hesaplama İşlemi

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir