Hotmail Hesap Silme ,Hotmail Hesap Kapatma

Hotmail hesap silme işlem detaylarını öğrenmek için yazımızın devamındaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Hesabınızı silmek için arama yaptığınızda gerekli butonu hemen bulamaz ve sanki kendinizi bir labirentin içinde gibi bulursunuz.

Microsoft Hesapları kapatma söz konusu olduğunda, işlemler Hotmail, Windows Live ve Outlook.com hesapları için aynıdır. Dürüst olmak gerekirse, şu andan itibaren hepsi aynı platformda çalışıyor ve isimler haricinde hemen hemen aynı hizmette. Bunların hepsi “Microsoft Hesapları” olarak adlandırılır ve hotmail hesap silme işlem detaylarını öğrenmek için yazımızın devamında Microsoft hesap silme işlemini okuyabilirsiniz.

Hotmail Hesap Silme Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Microsoft Hesabınızı (Hotmail, Windows Live ve Outlook.com hesaplarını) kapatmadan veya silmeden önce Microsoft Fatura hizmetini ziyaret edin. Canlı bir abonelik etkinse, hesabınızı kalıcı olarak kapatmanızı engelleyecektir.
  • Hotmail, Windows Live ve Outlook.com hesapları “Microsoft Hesapları” olarak kabul edilmez. Windows Live yani tüm Microsoft Hesabını kapatmadan yalnızca Hotmail hesabınızı kapatamazsınız.
  • Hotmail hesap kapatma işleminden önce herhangi bir Skype krediniz varsa hemen harcayın. Çünkü Microsoft hesabınız kapandığından mevcut krediler kaybolacaktır.
  • Bu bağlantıyı kullanarak Microsoft ve Xbox hesap bakiyelerini kontrol edin. Bu sayfadaki hesabınızdaki kredi kartlarını da kaldırabilirsiniz.
  • Talebi girdikten sonra Hotmail hesap silme 60 gün sürer. Bu aslında bir güncelleme. Eskiden 200 günden fazla sürerdi.
  • Bir hesabı kapattıktan sonra, yeni bir e-posta mesajı almayı bırakmalısınız.
  • İlginçtir ki, 365 gün boyunca işlem yapılmıyorsa bile, birisi tam Live ID’nizi kullanarak yeni bir hesap kaydetmeye çalışmazsa, Windows Live ID ve şifreniz sunucu üzerinde kalacaktır. (Bu, 3 yıldan fazla bir süredir kullanmadığım bir hesapla benim için çalıştı, tüm veriler silindi ancak yine de giriş yapabildim.)

Hotmail Hesap Silme İşlemi Adımları

Adım 1: Hotmail, Windows Live veya Outlook.com’da oturum açın. Bu sizi yeni Outlook.com arayüzüne yönlendirir. Şimdi giriş yaptıysanız, hesap ayarlarınızı yönetmek için https://account.microsoft.com/ adresine gidin.

İlginizi Çekebilir:
Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu, Wifi Oturum Açma

Adım 2: Microsoft Hesabı sayfasından Güvenlik’i tıklayın.

Hotmail Hesap Silme İşlemi
Hotmail Hesap Silme İşlemi

Yeni sayfanın alt kısmında Diğer Güvenlik Seçenekleri’ni tıklayın.

Hotmail Hesap Silme İşlemi
Hotmail Hesap Silme İşlemi

Hesap ayrıntıları sayfasının en altına gidin ve Hesabımı kapat bağlantısını tıklayın.

Hotmail Hesap Silme İşlemi
Hotmail Hesap Silme İşlemi

Adım 3: Bu son adımda, Microsoft, hesabınızı kapatmadan önce yapmanız gereken her şeyi size bildirir.

Adım 4: Hesabımdaki tüm abonelikleri kapattıktan sonra bile, Microsoft, test hesaplarımın bir kısmını kapatmamı sağlamadı. Dolayısıyla, yukarıdaki adımlar sizin için işe yaramazsa, muhtemelen süper gizli silme bağlantısını kullanmanız gerekir: Doğrudan hesap kapatma onay sayfasına gitmek için burayı tıklayın.

Microsoft, kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir; hesabı kalıcı olarak kapatmak 60 gün sürecektir.

Hotmail Silinen Hesabı Geri Açma

Hesabınızı geri istiyor iseniz, yapmanız gereken tek şey giriş yapmak ve tüm silme işlemi iptal edildi. Burası önemli, 60 gün başladıktan sonra bir kere bile hesabınıza giriş yapmamalısınız. Yaparsanız Şifrenizi değiştirin ve yeniden kullanmaya devam edersiniz.

Not: Bunu yazmadan önce bir hesabı iki hafta boyunca kapatıp bekledim. Şimdi, sadece yeniden etkinleştirdim ve tüm e-posta mesajlarım ve kişilerim onları aynen bıraktığım yerdeydi. Belki de “birkaç gün” ile Hotmail “birkaç ay” anlamına gelir. Belki mesajlarınızı 60 gün geçene kadar silmez bile! Bilmiyorum, öğrenmek için yarıya kadar iptal etmek istemiyorum, ama bu bir ihtimal.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir