İnternet

Facebook veya instagram iP Adresi Bulma Yöntemleri

Bir instagram ya da Facebook hesabının IP adresini nasıl elde edebileceğinizi merak ettiniz mi? Hangi ülkeden birisi ile takipleştiğinizi bilmek ister misiniz? Muhtemelen farkında olduğunuz gibi, IP adresi sayısaldır ve her biri bir nokta ile ayrılmış 4 sayıdan oluşur. Örneğin, 69.453.342.23. Kişilerin Facebook ya da instagram ip adresi bulma işlemi için neler yapabileceğinizi yazının devamında aktaracağız.

[wp_ad_camp_1]

Burada verilen IP tracer tekniklerini kullanarak, yeterince kolay bulabilirsiniz.

AYRICA OKUYUN : Birinin Gmail hesabını veya mail adrsini bulma yöntemleri

Harici bir Web Sitesi Kullanarak instagram IP adresi bulma

Birinin IP adresini ve yerini bulmanıza izin veren çevrimiçi birkaç web sitesi var. Sevdiğimiz şey whatstheirip.com. İşte bu web sitesini kullanarak IP adresini bulacak kişi. Sadece 3 basit adım alır.

instagram iP Adresi Bulma
instagram iP Adresi Bulma
  • Önce, e-posta adresinizi girin ve “Bağlantıyı Al” ı tıklayın
  • İkincisi, size verilen bu linki karşı taraftaki arkadaşınıza ya da takipçinize bir mesaj yolu ile ya da masumane bir email ile gönderin. Sadece basit bir işlem deyin ve uyandırmayın !
  • Üçüncü olarak, e-postanızın muhatabı olan kişi yani instagram ip adresini bulmak istediğiniz kişi bağlantıyı tıkladığında, gizli bir komut dosyası etkinleştirilir ve IP adresinin yanı sıra coğrafi konumu e-postayla gönderilir. Bu Kadar basit!

 

Birinin IP Adresinin Coğrafi Konumunu Almak İçin Diğer Yöntemler

Sadece Google “IP Yer Paylaşımı”. IP adresini kullanarak kişinin coğrafi konumunu bulmayı teklif eden çok sayıda site bulacaksınız. Bu hizmetleri kullanmak için öncelikle IP adresini bulmanız gerekir; bu IP adresini tarafımızdan verilen ilk iki yöntemi kullanarak öğrenebilirsiniz.

Bu web sitelerinde, hangi ISS’nin veya İnternet servis sağlayıcısının kişinin kullandığı veya bir şirkete ait bir İSS’yi kullanıp kullanmadığı anlatılmaktadır. Ayrıca, kişinin fiziksel konumunu yaklaşık (ancak tam değil) bulabilirsiniz. ISS’lerin bu tür bilgileri açığa çıkarmaya çok acelesi olduğundan, bu hizmetler IP adresini kullanan kişinin adını bulamayacağınız için sınırlıdır. Sadece devlet kurumları bu bilgileri talep edebilir. Veya, yeterince önemli bir nedenden ötürü bilgiyi parçalamaya zorlamak için bir mahkeme kararı kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu