Gmail şifre sıfırlama

Şifrenizi ve güvenlik sorunuzu unuttuysanız Gmail şifre sıfırlama yöntemini ve Gmail hesabınızı kurtarmanın çeşitli yollarını yazımızda anlatacağız. Ayrıca sadece gmail gelen kutusu açılmama gibi bir durum varsa bunlara çözüm arayacağız.

Gmail Gelen Kutusu Açılmıyor Çözümleri

Eğer şifre unutma dışında başka bir problem yüzünden Gmail gelen kutunuz açılmıyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyin;

  • Ayarlar>Gelen Kutusu >Okunmamışlar seçeneği seçili olsun
  • Http Https ayarlarını kontrol edin. Ayarlar>Hesap>Browser
  • Eğer Ayarlar>Çevrimdışı> Çevrimdışı Yükle seçeneğini kullandıysanız geri alın
  • Bilgisayararınızın tarihi güncel mi değil mi onu kontrol edin

Yukarıdaki işlemlerden birisi probleminizi çözmesi gerekir, yoksa bizlerle iletişime geçin.

Gmail Şifre Sıfırlama İşlemi

Gmail hesabınızdaki şifreyi unuttuysanız, Gmail’in web şifre kurtarma sitesine giderek veya hesap kaybetme formlarını doldurarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

İlk pencere aşağıdaki gibi görünecektir:

Gmail Şifre Sıfırlama
Gmail Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin ve ileri’yi tıklayın. Sonra bu pencere belirecektir:

Gmail Şifre Sıfırlama
Gmail Şifre Sıfırlama

Sıfırlama kodu derhal size gönderilecek, bir sonraki pencerede altı basamaklı sıfırlama kodunu girmeniz istenecek ve hesabınıza erişeceksiniz. Kod için sms veya e-posta kurtarma seçeneklerinden hangisini seçmişseniz onu kontrol ediniz.

Bir sıfırlama kodu almak için cep telefonu numaranız yoksa, Farklı bir soru deneyin seçeneğini tıklayın, ardından kodu almak için alternatif bir e-posta adresi girebilirsiniz.

Eğer hem e posta yok hem de telefon numarası vermemişseniz şifrenizi bilmediğiniz için farklı bir soru deneyi tıklayın. Bu süreçte, gizli sorunuzu ya da gmail oluşturma tarihi gibi soruları soracaktır.

İlgili makalemize göz atmak isteyebilirsiniz: Gmail Şifremi Unuttum

Maalesef, hesabı oluştururken hatırladığınız gizli bir soru, hesap oluşturma tarihi, başka bir kurtarma e-posta adresi veya bir sıfırlama kodu almak için erişiminiz olan bir telefon numarası kaydetmediyseniz hesabın meşru sahibi olduğunuzu kanıtlayamazsınız. Dolayısıyla hesap kurtarma kesinlikle imkansızdır ve bunun için hiçbir yol yoktur.

İlginizi Çekebilir:
Google Chrome Silinen Geçmişi Geri Getirme

Gmail hesabınıza yaklaşık 9 ay erişmemişseniz Gmail sunucusundan silinmiştir. Silinen hesaplar ve içinde depolanan veriler kurtarmak mümkün değildir. Ne yazık ki bu sizin içinse şifrenizi ve güvenlik sorularınızı güvenli bir yerde not etmeye özen gösteren yeni bir hesap oluşturmalısınız.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir