Cihazlar

Wifi Şifremi Unuttum, Modem Şifresi Öğrenme Yöntemleri

Bir eve ya da misafirliğe gittiğimizde belki ilk sorumuz artık, wifi şifresi nedir olmaktadır. Peki bir kere şifreyi girip daha sonra rahatlıkla unutabileceğimiz bu wifi şifrelerini nasıl her zaman hatırlayabiliriz. Bu yazımızda wifi şifremi unuttum ne yapmalıyım diye düşünen kullanıcılar için izleyecekleri yolları anlatacağız.

[wp_ad_camp_1]

Wifi Şifremi Unuttum , Şifre Bulma ve Hatırlama Yöntemleri

Öncelikle şunu söyleyelim ki herhangi bir cihazınızdan daha önce wifi kablosuz ağınıza bağlandıysanız, şifrenizi unutsanız bile bulmak çok kolaydır. Bunu wifi ağınıza daha önce bağlanmış olduğunuz bir bilgisayar ile nasıl yapacağınızdan başlayalım;

# 1 :Bilgisayardan Wifi Şifresi Geçmiş Şifreleri Bulma

 

  • Bilgisayardan daha önce bağlanmış olduğunuz tüm wifi şifrelerini bulmak için;
  • Bilgisayardan Command programını çalıştırın, Windows 7 ve üstü için Windows + R tuşlaırna basın.
  • Açılan ekrana “CMD” komutunu yazıp entera basın.
  • Ardından açılan ekrana “netsh wlan show profiles” yazın ve enter basın.
  • Şimdi buradaki listede daha önce bağlanmış olduğunuz tüm wifi ağ isimlerini göreceksiniz.

4 9

  • Buradan daha önce bağlanıp şifresini görmek istediğiniz ağ ismini gözlemleyin ve “netsh wlan show profile name=şifresi_öğrenilecek_ağ_ismi key=clear” yazarak şifreyi görebilirsiniz.

 

Önemli: Bilgisayar üzerinden halen daha kablosuz ağa bağlı iseniz wifi şifrenizi öğrenmek için Tıklayın !

# 2 : Daha önce Ağa bağlandığınız Telefondan Şifrenizi Hatırlama

Şifresini hatırlamak istediğiniz ağa daha önce bir telefonla bağlanmışsanız, bu şifreyi cihazınızdan birkaç işlemle öğrenebilirsiniz. Bu işlemin detayları için Tıklayın !

# 3: Wifi Şifremi Unuttum , Şifremi Nasıl Sıfırlarım

Wifi şifrenizi unuttuysanız , modem şifrenizi sıfırlayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Wifi modem şifresi değiştirme hakkında tüm detayları daha önce aktarmıştık. Linke tıklayarak şifre sıfırlama ve yenileme işlemlerini de burada anlatıldığı şekilde yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
5000 TL Telefon Modelleri | Alınacak En İyileri

# 4: Son Olarak Modem üzerine Bakma

Birçok modem üzerinde kablosuz ağ şifresi basılı olarak gelmektedir. Modem üzerinden de ağı sıfırlayabilir ve bu şifre ile yeniden kullanıma başlayabilirsiniz.

Sonuç:

Yukarıda verilen tüm yöntemler başarısız olursa, yapmanız gereken şey internet sağlayıcınızı aramaktır. Türk Telekom, Turkcell ya da Uydunet arayabilirsiniz. Onlar sizler için şifrenizi yenileme işlemini gerçekleştirmelidir. Aklınıza takılan tüm detayları yorumlarda bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu