Cihazlar

WİFİ Şifremi Unuttum | Modem Şifresi Öğrenme Yöntemleri

Başlıklar

Bir eve ya da misafirliğe gittiğimizde belki ilk sorumuz şifresi nedir oluyor. Peki bir kere şifreyi girip daha sonra rahatlıkla unutabileceğimiz bu WİFİ şifrelerini nasıl her zaman hatırlayabiliriz. Bu yazımızda WİFİ şifremi unuttum ne yapmalıyım diye düşünen kullanıcılar için izleyecekleri yolları anlatacağız.

Wifi Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Öncelikle şunu söyleyelim ki herhangi bir cihazınızdan daha önce WİFİ kablosuz ağınıza bağlandıysanız, şifrenizi unutsanız bile bulmak çok kolaydır. Bunu WİFİ ağınıza daha önce bağlanmış olduğunuz bir bilgisayar ile nasıl yapacağınızdan başlayalım.

Bilgisayardan Wifi Şifresi Geçmiş Şifreleri Bulma

4 9
  • Bilgisayardan daha önce bağlanmış olduğunuz tüm wifi şifrelerini bulmak için;
  • Bilgisayardan Command programını çalıştırın, Windows 7 ve üstü için Windows + R tuşlaırna basın.
  • Açılan ekrana “CMD” komutunu yazıp entera basın.
  • Ardından açılan ekrana “netsh wlan show profiles” yazın ve enter basın.
  • Şimdi buradaki listede daha önce bağlanmış olduğunuz tüm wifi ağ isimlerini göreceksiniz.
  • Buradan daha önce bağlanıp şifresini görmek istediğiniz ağ ismini gözlemleyin ve “netsh wlan show profile name=şifresi_öğrenilecek_ağ_ismi key=clear” yazarak şifreyi görebilirsiniz.

Daha önce Ağa Bağlandığınız Telefondan Şifrenizi Hatırlama

Şifresini hatırlamak istediğiniz ağa daha önce bir telefonla bağlanmışsanız, bu şifreyi cihazınızdan birkaç işlemle öğrenebilirsiniz. WİFİ şifresi öğrenme yöntemini detaylı ele aldığımız yazımıza bakabilirsiniz.

Wifi Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım?

Wifi şifrenizi unuttuysanız , modem şifrenizi sıfırlayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Wifi modem şifresi değiştirme hakkında tüm detayları daha önce aktarmıştık. Linke tıklayarak şifre sıfırlama ve yenileme işlemlerini de burada anlatıldığı şekilde yapabilirsiniz.

Son Olarak Modem Üzerine Bakma

Birçok modem üzerinde kablosuz ağ şifresi basılı olarak gelmektedir. Modem üzerinden de ağı sıfırlayabilir ve bu şifre ile yeniden kullanıma başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Tabletin Şifresini Unuttum, Tablet Şifre Kırma Yöntemleri

Yukarıda verilen tüm yöntemler başarısız olursa yapmanız gereken şey internet sağlayıcınızı aramaktır. Türk Telekom, Turkcell ya da Uydunet arayabilirsiniz. Onlar sizler için şifrenizi yenileme işlemini gerçekleştirmelidir. Aklınıza takılan tüm detayları yorumlarda bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu