iPad, iPhone Home Tuşu Ekrana Nasıl Getirilir Yöntemi

Home Tuşu, iOS cihazlarında bulunan, muhtemelen en önemlisi ve en büyük düğmedir. IPhone’u ve iPad’i bu kadar kolay hale getiren şeyin harika bir örneğidir. Bu tek düğme sizi ne yapıyor olursanız olun ana ekranına götürecektir. Birçok Android cihazda, home tuşu, uygulamalar içinde kaybolmuşken size fayda sağlamaz, ancak iOS cihazlarındaki fiziksel giriş düğmesi daima oradadır ve kurtarıcıdır. Bu yazımızda, iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir ve ne gibi işlevleri vardır üzerinde duracağız.

Diyelim ki, telefondaki home tuşunuz yanıt vermiyor hale geldi. Özellikle, jestleri desteklemeyen daha eski bir cihaz kullanıyorsanız, cihazı sinir bozucu hale getirebilir. Aynı problemle karşı karşıyaysanız, iphone home tuşu ekrana nasıl getirileceğini öğrenin;

iPad ve iPhone Home Tuşu Ekrana Getirme Yöntemi

  • Menü’den Ayarlar Bölümünü açın.
iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir
iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir
  • Genel > Erişilebilirlik bölümüne gidin
iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir
iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir
  • Buradan “AssistiveTouch” yani Yardımcı Dokunmatik’i yeşil Açık konuma getirin
  • Hepsi bu kadar, artık home tuşu ana ekrana gelecektir.

Ekranda gri bir kutu bulunan beyaz bir daire belirecektir. Ekrandaki tüm özellikleri içeren bir çerçeveye genişletmek için bu tuşa dokunun. Kutunun altındaki kare Home düğmesi tam olarak fiziksel giriş düğmesiyle aynı işlevi görür; tek bir tıklama, iki kez hafifçe vurma veya bir donanım sorunu olsa bile giriş düğmesine uzun süre basmak için kullanabilirsiniz. Gri kutu görünür kalır ve tüm uygulamalarda kullanılabilir.

İlgili makalemize bakabilirsiniz: iPhone Çok Bilinmeyen Özellikleri

Bu, yanıt vermeyen bir home tuşu için basit ve etkili bir düzeltmedir. IOS cihazınızın yanıt vermeyen bir home tuşu mu var? Çözüm yolunu sunmaya çalıştık. Yorumlar yoluyla bize bildirin.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir