1kısa 3

Wi-Fi Bağlantınızın iyi ve hızlı olmasını istiyorsanız, birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. İnternet Hızı Artırma işlemi için Wi-Fi modeminiz ile ilgili konum , bağlantı ve yazılımlar çok etkili olmaktadır.

[wp_ad_camp_1]

 1. Öncelikle Wi-Fi yayın dalga boyları radyo, uydu ya da cep telefonu gibi uzun değildir, yani kısa ve güçsüzdür. Alttaki Şekilde görüldüğü gibi radyo dalga boyları aralığı geniş iken wi-fi dalga boyları çok kısadır. Örneğin normal bir radyo dalga boyu, wi-fi dalga boyundan 100 kat daha büyüktür. Bu yüzden wi-fi modemlerinin iletim güçleri düşüktür.2kısa 6
 2. Wi-Fi Dalgaları En fazla 40-45 metre mesafeye ulaşabilir. Ancak bu mesafe arada herhangi bir engel yoksa geçerlidir. Kısaca açık alanda bu kural geçerli diyebiliriz.
  İnternet Hızı Artırma
  İnternet Hızı Artırma

  Her bir engel ; duvar, büyük mobilya vb. çekim gücünü yarıya düşürür diyebiliriz.  Bu yüzden modeminizin evdeki yerini iyi ayarlamanız gerekir ve mümkünse modemi orta noktalarda bir yere koymanız gerekir. Kesinlikle açık alanda olmalı ve üzeri herhangi bir şeyle kapatılmamalıdır. Ayrıca mevcut duvarlar dalga gücünü kırdığı için , odalardaki duvar diplerinde iyi çekim yapmayabilir.

  İnternet Hızı Artırma
  İnternet Hızı Artırma
 3. Wi-Fi Modemi yayın yaparken aşağı yukarı şeklinde yayın yaptığı için, modemi yere koymamanız gerekir. Yoksa alt komşunuz sizden daha iyi şekilde internetinizi kullanabilir.
  İnternet Hızı Artırma
  İnternet Hızı Artırma

  Modem yerden yüksek bir noktaya konulmalıdır. Üzeri herhangi bir cisimle örtül memelidir. Türk anneleri üzerine kesin bir örtü örtmek ister, ona izin vermemeniz gerekir. Ayrıca dolap içine ya da kapalı bir mekana koymamaya özen gösteriniz.

  İnternet Hızı Artırma
  İnternet Hızı Artırma
 4. Modeminizin Diğer Elektronik eşyalardan uzak tutulması gerekir. Bilgisayar, Tv, Radyo vb. Eşyaların yanına koyarsanız , yine çekim gücünü azaltmış olursunuz. Bu Elektronik el aletlerinin oluşturduğu manyetik alan modeminizin iletim gücünü düşürmekte ya da kesmektedir.

  İnternet Hızı Artırma
  İnternet Hızı Artırma
 5. Modem yatay konumdaysa, telefonunuz da yatay konumda iken daha iyi çeker. Eğer modem dikey konumdaysa elinizdeki cihazı da dikey tutmanız çekim gücünü daha da artıracaktır. Çünkü wi-fi dalgası hangi yönde geliyorsa onu karşılamak da o derece kolay olduğundan, çekim gücünüz de artacaktır.

  İnternet Hızı Artırma
  İnternet Hızı Artırma
 6. Son olarak, app store ya da google play’den indirebileceğiniz çeşitli sinyal uygulamaları yardımıyla, hangi değişikliği yaptığınızda sinyal gücü nasıl arttığını görerek evinizde düzenlemeler yapabilirsiniz.

  İnternet Hızı Artırma
  İnternet Hızı Artırma

Yukarıdaki maddeleri yaptıktan sonra, yine de çekim sıkıntısı yaşıyorsanız ek bir modem alarak paralel kullanabilir ve evinizin her yanına 2 modemle daha güçlü İnternet sağlayabilirsiniz. Wi-Fi modem İnternet Hızı Artırma konusunda elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık.

 

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir