Banner

iPhone 8’in Tasarımına İlişkin Dedikodular

iPhone 8 Orjinal iPhone’a Yüksek Sadaketle Geleceğe Benziyor: iPhone 8’in Tasarımına İlişkin Dedikodular

Hakkında, ön yüzüne hakim olan yuvarlatılmış kenarlara ve giriş butonu (home button) bulunmayan OLED ekrana sahip olacağı dedikoduları yayılan iPhone 8’in görünüşü hakkında şimdiye kadar çok şey duymuşsunuzdur. Biz size bu yazımızda iPhone 8’in arka yüzü hakkında bir takım bilgiler sunmaya çalışacağız.

[wp_ad_camp_1]

Geçmişte akıllı telefon dedikoduları hakkında doğru bilgiler aktaran Koreli ETNews, iPhone 8’in, iPhone 7’nin mevcut tasarımına göre daha kibar ve yuvarlatılmış şekilde alt, üst, sağ ve solda bükülmüş kenarlarıyla ve üç boyutlu cam arka yüzüyle son derece gösterişli olacağını belirtiyor.

 

Daha yuvarlatılmış ve bükülmüş kenarlı “su damlası/water drop” tasarımı, inceltilmiş dış görünüme sahip Google’ın Pixel ve Pixel XL mobil cihazlarında olduğu gibi kama görünüşlü değil. Söylenene göre iPhone 8’in arka yüzü (kablosuz şarj özelliği dedikodusuyla uyumlu olarak) yassı olacak ve kenarları ve köşeleri hafifçe yuvarlanmış/yontulmuş olacak.

[wp_ad_camp_1]

Kore haber sitelerindeki ifadelere göre, iPhone 8’in yuvarlatılmış köşeleri orijinal iPhone’un köşelerinin sahip olduğu tasarımı simgeleyecek.

 

Orijinal iPhone pek ince bir görünüşe sahip olmasa da, yuvarlatılmış köşeleri dikkat çekmekte.

2kısa 2

Orijinal iPhone’a yan profil duruşundan bakılacak olursa bu özellik daha net görülecektir. Telefonun alt ve üst köşeleri nasıl da kibarca kavisli olarak tasarlanmış.

3kısa 2

Tabi bu özellik sadece John Ive ve tasarım ekibi ile ölümüne iPhone hastalarının değer vereceği bir detay belki, ama bu çarpıcı takıntıya iPhone ürünlerini kutusundan çıkarıp kullanmaya başlamayı muhteşem hissettirecek detaylara sahip olma neden olmakta. Herkes tam anlamıyla farkına varamasa da, iPhone geliştirdiği ürünlerin her küçük detayı üzerinde epey bir ter dökmekte.

 

iPhone 8’in iPhone serisinin ilk telefonuna sadakat içerisinde tasarlandığı söylenmekle birlikte, yeni telefonun tasarımının iPhone 4’le benzerliklerinin olacağı da kulağa geliyor. Bu dedikoduya göre, cam görünüşlü arka yüz iPhone 4 ve iPhone 4s’te olduğu gibi paslanmaz çelikten bir çerçeve arasında sıkıştırılacak.

 

İlginizi Çekebilir:
Foursquare En Büyük Projesini Açıkladı: Pilgrim

iPhone 8’in 5.5 ila 5.8 inç ekrana sahip olacağı da söylentiler arasında. Touch ID parmak izi sensörü de ya camın alt tarafına taşınacak ya da ileri teknolojili yüz tanıma kamera sisteminin entegre edilebilmesi için tamamen kaldırılacak.

 

iPhone 8’in önümüzdeki (2017) sonbaharda, yenilenmiş iPhone 7S ve iPhone 7S Plus ile beraber piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

Firmanın bu yıl iPhone’nun 10. yılına özel olarak piyasaya süreceği iPhone 8 için beklenti bir hayli yüksek. Bu yüzden Apple’ın geliştireceği iPhone 8 tasarımının birçok sürprizi içermesi olası. Bunlardan biri de iPhone 8’in tam ekran olabileceği söylentisi. Bir başka sürprizin ise iPhone 8’in gelmiş geçmiş akıllı telefonlar arasındaki en pahalı cihaz olması tahmine müsaittir.

 

Tüm söylentiler için geçerli olduğu üzere, iPhone 8 hakkında henüz doğrulanmış, teyit edilmiş bir detay yok, bunun için iPhone 8 hakkında işiteceğiniz ilgi çeken her habere bu aşamada ihtiyatla yaklaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu