iPhone 6 batarya kaç mah

iPhone 6 batarya kaç mah diye öğrenmek isterseniz, 4.7 inç retina ekrana sahip iPhone 6 bataryası 1810 mAh (Milli-Ampere Hour), 5.5 inç retina ekrana sahip iPhone 6s bataryası ise 1715 mAh değerlerine sahip bulunmaktadır.

iPhone’unuzun bataryasının enerji depolama kapasitesi hakkında bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Farklı iPhone modellerinden hangisini tercih ederseniz bataryası daha uzun süre enerji sağlayabilen bir telefona sahip olursunuz? iPhone’lar ile diğer marka telefonlar arasında batarya depolama kapasitesi bakımında fark var mı? Mobil telefonların bataryalarının enerji depolama kapasiteleri hangi ölçü birimiyle tanımlanır? Yazımızda bakalım.

iPhone 5s Batarya Kaç Mah?

1 7

4 inç retina ekrana sahip iPhone 5s bataryası ise 1560 mAh değerine sahiptir. iPhone 6 Plus cihazın ise bataryası 2915 mAh, iPhone 6S Plus bataryası ise 2750 mAh değerlerine sahiptir.

mAh (milli Ampere hour) Ne Demek?

mAh mobil telefon bataryalarının birim süre için depolayabildiği elektrik enerjisi ölçüsüdür. Başka bir deyişle 1 mili amper saat (mAh) 1 mili amper elektrik akımının 1 saatte boşalması için gereken kapasite ölçüsüdür. Genel anlamda bataryasının mAh değeri daha yüksek olan mobil telefonun şarjının daha uzun süre dayanabileceği çıkarımında bulunulabilir. Bununla birlikte, telefonunuzun mAh değerinin yanısıra, telefonunuzun sahip olduğu fonksiyon çeşitliliği ile telefonunuzu kullanım tarzınız da telefonunuzun şarjının dayanma süresi üzerinde etkilidir.

Örnekle somutlaştıracak olursak, cep telefonunuzun bataryası 2000 mili amper saat ise ve 1 saatte kullandığı elektrik enerjisi 200 mAh ise, cep telefonunuzun tam doldurulmuş şarjının normal şartlarda 10 saat dayanması beklenir. Ancak cep telefonunun video, internet ve oyun gibi özellikleri uzun süre kullanılırsa bataryanızın dayanma süresi 5-6 saat veya bunun da altına düşebilir. Özetle mili amper-saat değeri daha yüksek olan bir mobil telefonu tercih etmek avantajınıza olacaktır.

İlginizi Çekebilir:
Android iPhone Telefon Geçmişi Nasıl Silinir?

Diğer Smart Phone’ların Mili Amper Saat Değerleri

2016 yılında piyasaya sürülen bazı mobil telefonların mAh değerlerini aşağıda bulabilirsiniz:

iPhone 7 Plus’ın bataryası 2900 milli amper saat,

Iphone 7’nin bataryası 1960 mili amper saat,

Samsung Galaxy S7’nin bataryası 3000 mil amper saat,

Samsung Galaxy S7 Edge’nin bataryası 3600 mili amper saat,

Asus Zenfone Max ZC550KL’nin bataryası 5000 mili Amper saat,

Sony Xperia Z5 Compact’ın bataryası 2700 mili amper saat,

Microsoft Lumia 1520’nin bataryası 3400 mili amper saat değerlerine sahiptir.

Diğer Telefonların Mili Amper Saat Değerleri

Sony Experia XZ’nin bataryası 2900 mili amper saat;

Google Pixel’in bataryası 2770 mili amper saat;

Lenovo P2’nin bataryası 5100 mili amper saat;

HTC 10’un bataryası 3000 mili amper saat;

OnePlus 3T’nin bataryası 3400 mili amper saat;

Motorola Moto Z’nin bataryası 2600 mili amper saat;

Samsung Galaxy S8 Plus’ın bataryası 3500 mili amper saat;

Samsung Galaxy S8’in bataryası 3000 mili amper saat değerlerine sahiptir.

Bu yazımızı okuyan takipçilerimizin çeşitli cep telefonlarının mAh değerleri ve mAh değerinin ne anlama geldiği hakkında temel  bilgileri edindiklerini söyleyebiliriz. Artık önceliklerinize göre mobil telefon alırken alacağınız cihazın bataryasının mili amper saat değerini daha iyi değerlendirebileceğinizi umuyoruz.

iPhone 6 batarya kaç mah olduğu ve diğer iPhone modelleri ile ilgili detayları sizlere paylaşmaya çalıştık. Bundan sonraki yazımızda iPhone6 ne zaman çıktı başlıklı yazımızdan bahsedeceğiz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir