iPhone u bilgisayara bağlama

Telefonunuzdaki verileri bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız iPhone’u bilgisayara bağlama işlemini yapmanız gerekir. iPhone ve bilgisayar arasındaki bağlantıyı kurarak veri akışını sağlayabilirsiniz. Yazımızda bu bağlantı nasıl kuruluyor öğrenelim.

iPhone ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Bağlantı Nasıl Yapılır?

iPhone’unuzu iTunes management/yönetim yazılımı sayesinde bilgisayarınıza bağlamak suretiyle PC’niz ve iPhone’unuz arasında resim, video, müzik ve diğer verilerin transferini gerçekleştirebilirsiniz. iTunes’in 10.5 sürümünden itibaren, PC’niz ve iPhone arasında kablosuz ağ üzerinden tam senkronizasyon sağlamanız ve telefonunuzdaki içerikleri ve ayarları yedeklemeniz mümkün hale geldi. Sadece ilk defa kablosuz ağ senkronizasonunu yapmak için PC’ye kablo ile bağlanmak gerekiyor. iPhone’ununuz ve PC’niz aynı WiFi ağına her bağlandığında cihazlarınız arasında kablosuz bağlantı tesis edilmiş olur. iPhone u bilgisayara bağlama işlemi kablosuz bağlantı ile bu şekilde yapılmış olur.  

iPhone u bilgisayara bağlama işlemi aşağıda kısaca izah ediyoruz:

  • Öncelikle PC’nizde iTunes’i başlatın ve Yardım menüsünü açın. Güncellemeleri Kontrol Et’i seçin. Yapılabilecek güncelleme varsa yükleyin. Güncelleme işlemi tamamlandığında iTunes kendini yeniden başlatacaktır.
  • Bir USB kablo ile iPhone’unuzu PC’nize bağlayın. iTunes otomatik olarak PC’ye bir iPhone bağlandığını fark edecek ve iPhone’unuzu Cihazlar listesine ekleyecektir.
  • Ekrandaki ana pencerede, önce Cihazlar kısmından iPhone’unuzu seçin ve Özet sekmesini tıklayın.
  • Seçenekler/options kısmında, iPhone’unuzu WiFi Üzerinden Senkronize Edin ibaresinin karşısındaki kutucuğu işaretleyin. Ardından Uygula/Apple butonunu tıklayın. iPhone’unuzun PC’den ayırmadan önce senkronizasyonun tam olarak gerçekleşmesini bekleyin. Bu tamamlandıktan sonra, iPhone’unuz ve PC’niz aynı kablosuz ağa bağlandığı her seferde, iPhone’unuz ve PC’niz arasında kablosuz bağlantı kurmanız mümkün olacak.
  • iTunes üzerinden PC’nizle iPhone’unuz bağlandığında rehber, e-posta, takvim, resim, müzik, video ve kütüphane gibi öğelerin otomatik veya manuel olarak senkronize olmasını istediğinize karar vermeniz gerekmekte. Bunun için Özet/Summary sekmesi altındaki Seçenekler/options kısmındaki alternatifler karşısındaki kutucukları arzu ettiğiniz ayar nasıl ise ona göre seçin.      

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız apple destek kısmına tıklayın.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir