Cihazlar

iPhone Kamera Ayna Modu Kapatma Yöntemleri

Başlıklar

İPhone’unuz fotoğraf çekildikten sonra otomatik olarak özçekimlerinizi ayna modundan dolayı çevirir. iPhone kamera ayna modu kapatma hakkında neler yapabileceğinizi bu yazımızda anlatmaya çalıştık.

[wp_ad_camp_1]

İyi bir selfie çekmek yeterince zordur, ancak deklanşör düğmesine dokunduğunuzda ve bitmiş makaleyi kontrol ettiğinizde bir sorun daha fark edeceksiniz: fotoğraf, sıraladığınız kompozisyondan ayna görüntüsü şeklinde döndürülmüştür.

Selfie’ler neden ters çevrilir?

Bu kafanızı karıştırabilir, ancak gerçek şu ki, çekim yaptığınızda selfie’ler gerçekten ters çevrilmez, sadece sizin ayna diye tabir ettiğiniz şey kamera bakış açısı farkıdır.

Selfie’ler gelmeden önce, kendi yüzlerimizden alacağımız manzaraların çoğu aynalarda ve diğer yansıtıcı yüzeylerde olurdu – sol ve sağ ters çevrilmiş yansımalar üreten yüzeyler. Teknoloji tasarımcıları, ürünlerinin kullanımını daha sezgisel hale getirmek için genellikle dijital öncesi deneyimleri taklit etmeyi tercih ediyorlar ve ön taraftaki kameraya geçtiğinizde, telefonunuz size bir ayna görüntüsü gösteriyor.

iPhone Kamera Ayna Modu Kapatma İşlemi Nasıl Olur

Neyse ki iOS 13, bir iPhone selfie’yi çevirmek (veya açmak) için kolay bir yol ekledi, böylece sorunu kolayca çözebiliriz. Selfie çekilirken ekranda gösterilen aşağıdaki ikona basarsanız bu problemi aşmış olursunuz.

Fotoğraflar uygulamasını açın ve selfie’yi seçin. Düzenle’ye ve ardından küçük kırpma aracına (kesişen iki dik açı) dokunun.

iPhone Kamera Ayna Modu Kapatma
iPhone Kamera Ayna Modu Kapatma

Ama Cihazınızı iOS 13’e güncellemediyseniz, başka çözümler aramamız gerekecek. Kısaca normal yöntemlerle bu işlemi yapma şansınız yok demektir ve farklı uygulamalara başvurmak zorundasınız bu problemi aşmak için.

İPhone fotoğrafları çevirme: Ayna uygulaması

Linke Tıklayıp Mirror Uygulamasını indirdiğinizde veye benzer uygulamalar kullandığınızda Selfie modunu etkinleştirdiğinizde Kamera uygulaması tam olarak görevini yapar. Aradaki fark, ekrana dokunduğunuzda, aynen olduğu gibi bir fotoğraf çekmenizdir – tam olarak görüntüyü oluştururken gördükleriniz. Bu noktada, kaydedebilir veya doğrudan arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Silinen Arama Kaydını Geri Getirme İşlemi Hakkında

Mirror’ın reklamları var, ancak bunlar bir kereye mahsus £ 2.99 / $ 2.99 ödeme için kaldırılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu