Beni Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim, Yöntemleri

Acil bir durumla mı karşı karşıya kaldınız, hemen birini aramanız mı gerekiyor, ancak telefon numaranızı engellediler mi? Bu gibi durumlarda, beni engelleyen numarayı nasıl arayabilirim diyorsanız, yazının devamında birkaç seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz.

[wp_ad_camp_1]

Beni Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim, Yöntemleri

# 1. iPhone Cihazlarda Numarayı Gizleyerek

Bir iPhone’da kişiyi geri aramak için kullanabileceğiniz kolay bir yol var. Bu, iOS Çağrı Engelleme sistemini atlamak için iyi bir yöntemdir. Bu yöntemde, numaranızı saklamanız veya gizlemeniz yeterlidir.

Bu yöntem, numarayı engellediğiniz kişiyi aramanıza izin verir, ancak numaranız telefonlarında görünmez. Bunun yerine, “Arayan Kimliği Yok” yazan bir şey göreceklerdir. Aramanız kişinin telefonunda normal şekilde çalacak ve cevaplamaya karar verip vermeyecekleri konusunda karar verebilirler.

IPhone’unuzdaki “Arayan Kimliği Gizle” seçeneğine erişmek için;

 

  • Ayarlara git.
  • “Telefon” seçeneğine gelinceye kadar aşağı kaydırın.
Ayarlar telefon iphone
Ayarlar telefon iphone
  • ” Numaramı Göster” seçeneğini görene kadar altta ilerleyin ve seçeneği kapatın

 

# 2. Android Cihazlarda Numarayı Gizleyerek

Bir Android cep telefonunda sizi engelleyen bir telefon numarasını aramak için yukarıda olduğu gibi arayan numaranızı gizleyebilirsiniz.

Android cihazınızdaki Uygulamalar menüsüne gidin.

 

  • Ekranın üst kısmında, üç dikey nokta göreceksiniz (“Diğer” seçeneği). Buraya gidin ve “Ayarlar” veya “Arama Ayarları” na basın.
  • Ayarlar’a girdikten sonra ekranın alt kısmına “Gelişmiş” bölümüne gidin ve “Daha Fazla” seçeneğini seçin.
  • Arayan Kimliği için bir seçenek bulacaksınız. Size aşağıdaki seçenekleri vereceğim: Ağ varsayılanı, Numarayı gizle ve Numarayı göster. “Numarayı gizle” ye basın.

 

Bu noktada, sizi engelleyen kişiye normal bir arama yapabilirsiniz. Bir kez daha, numaranız gizli olarak gösterilir, dolayısıyla iletişim kurduğunuz kişi siz onları arayan kişi olduğunuzdan emin olamaz.

NOT: Arayan kimliğinizi gizlemiş olsanız bile, kişi gizli numaralardan gelen aramaları engellemişse, bu yöntem işe yaramaz. Ayrıca, “Rahatsız Etmeyin” özelliği açık olabilir; bu, tüm (veya belirli) gelen arayan kimliklerinin susturulduğu anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir:
Video Döndürme Programı, En Kolay Video Döndürme

Ayrıca gizli arama işlemini #31# ve ardından numarayı da çevirerek yapabilirsiniz. Detaylar için Tıklayın.

# 3. Telefonunuzun Numara Görünümünü Değiştirmek

Dikkat etmeniz gereken bir seçenek, rastgele bir numara veren uygulamalar kullanmaktır. Bu türdeki uygulamalardan birçoğu akıllı telefon cihazlarının çoğunda indirilebilir. Uygulamaya bağlı olarak, kolayca birini aramak veya birine metin yazmak için rastgele numarayı kullanabilirsiniz.

# 4. Whatsapp üzerinden iletişim kurmayı deneyin

Kişi normal aramalar üzerinden sizi engellemişse, muhtemelen telefonunda Whatsap kuruludur ve bu uygulama üzerinden arama deneyebilirsiniz. Buradan da engellerse, linke tıklayın ve Whatsapp numara değiştirme uygulamalarından birini kullanın.

Sonuç:

Beni engelleyen numarayı nasıl arayabilirim yöntemleri arasında Numaranızı gizleme seçeneğini kullandığınızda ve adli bir durum olduğunda , operatörlerin sizin numaranızı mahkemeye vereceğini bilmelisiniz. Ona göre hareket etmelisiniz. Öte yandan engellediğini düşündüğünüz kişi belki telefonu kapalıdır ya da rahatsız etme modundadır. Hepsini göz önüne almanızı öneririz ve aklınıza takılanları yorumlarda iletmenizi bekleriz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir