Sosyal Medya

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Sıklıkla birbirinin yerine kullanılabilir olsa da, Twitter kullanıcı adınız ve görünen adınız aynı şey değildir. Twitter kullanıcı adı değiştirme işleminden önce kullanıcı adı ya da görünen isim mi değiştireceğinize karar vermeniz gerekir. Kullanıcı adınız esasen sizin benzersiz Twitter kimliğinizidir, profil URL’nizde görünen ve sizin oturum açmanıza, tweet’lere cevap vermenize ve diğer kişilere doğrudan tweet iletmenize izin veren @işareti ile belirtilen ad’dır. Görünen adınız ise profil sayfanızda kullanıcı adının üstünde veya Twitter ekranında kullanıcı adının solunda görünen kişisel isminizdir.

[wp_ad_camp_1]

Peki neden kullanıcı adınızı veya gerçek adınızı değiştirmek isteyebilirsiniz ?  Bazen kendinizi yeniden markalaştırmak veya bir düzeyde profesyonellik eklemek mutlaka kötü bir şey değildir. Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, mevcut takipçileriniz, iletileriniz ve yanıtlarınız bozulmayacak. Takipçilerinize eski adınızı takip etmeleri yerine yeni adınızla etkileşimde bulunabilmelerini sağlamak için bir bilgilendirme yapmanız iyi olacaktır.

İşte size Twitter adınızı nasıl değiştireceğinizle ilgili hızlı bir çözüm rehberi. Sizleri takip edenleri düşünün ve basit, kısa ve takipçilerinizi yansıtan bir twitter kullanıcı adı değiştirme yapın.

 

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

  1. Adım: Twitter hesabınıza giriş yapın

Favori tarayıcınızı başlatın ve normalde olduğu gibi kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Twitter’da oturum açın. Ardından ana sayfaya gidin.

*Twitter uygulamasını kullanarak Twitter kullanıcı adınızı değiştirebileceğinizi unutmayın.

  1. Adım: Hesap Ayarlarına Erişme

 

Arama çubuğuyla sağ üst köşedeki Tweet düğmesi arasında profil resminizi veya profil resminiz yoksa dişli çark simgesini tıklayın. Ardından, ortaya çıkan açılır listenin altındaki Ayarlar’ı seçin. Hesap Ayarları sekmesi varsayılan olarak açılmalıdır, ancak ana arayüzü etkinleştirmek için sol taraftaki Hesap seçeneğini tıklatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
instagram Biyografi Sözleri ingilizce, Seçilmiş Sözler

 

*Twitter uygulamasında yapmak için , dişli çark simgesine hafifçe vurun ve yukarıdaki adımları izleyin.

 

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme
Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme
  1. Adım: Kullanıcı adınızı değiştirin

 

Kullanıcı adı sağındaki metin alanına istediğiniz kullanıcı adını yazın – 15 karakter veya daha az olması gerekir. İlk tercihiniz kullanılamıyorsa, size başka bir kullanıcı adı seçmenizi isteyen bir mesaj görünecektir.

Twitter kullanıcı adınızın yalnızca alfasayısal karakterler içerdiğini ve “Twitter” ve “Admin” kelimelerini kullanmamanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca kullanıcı adınız ve onu çevreleyen çeşitli kısıtlamalarla ilgili daha fazla ayrıntı için Twitter Yardım Merkezi‘ne başvurabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, yeni kullanıcı adınızı kaydetmek için sayfanın altındaki mavi Değişiklikleri kaydet düğmesini tıklayın.

Ayrıca, doğrulanmış bir hesabınız varsa (gerçek adınızın yanında bir onay işareti ile gösterilir), kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde rozetinizi kaybedersiniz. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce Twitter ile iletişime geçmenizi ve uyarmanızı öneririz.

 

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme
Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitter görüntü adınızı değiştirme

 

  1. Adım: Twitter hesabınıza giriş yapın

Tarayıcınızı başlatın ve normalde olduğu gibi kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Twitter’da oturum açın. Ardından ana sayfaya gidin.

* Ayrıca Twitter uygulamasını kullanarak Twitter ekranınızı değiştirebileceğinizi unutmayın.

 

  1. Adım: Profilinize yönelin

Profilinize erişmek için, arama çubuğu ile sağ üst köşedeki Tweet düğmesi arasında bulunan portrenizi (veya dişli simgesini) tıklayın. Ardından Profili Görüntüle seçeneğini belirleyin.

Alternatif olarak, başlık fotoğrafınıza, profil fotoğrafınıza, görüntü adınıza, kullanıcı adına veya toplam tweet sayısına tıklayın. Bunların hepsi ekranın sol tarafında, birbirlerine çok yakın konumdadır.

Twitter Görünen Ad Değiştirme
Twitter Görünen Ad Değiştirme

Ardından, Profili düzenle’yi seçin. Ekranın sağ tarafında büyük, kaçırılmaması gereken bir düğme.

 

 

Twitter Görünen Ad Değiştirme
Twitter Görünen Ad Değiştirme

Ekranın siyaha şeffaflaşıp, ekranın sol tarafındaki profil bilgileri işaretlenmiştir.

  1. Adım: Twitter ekran adınızı değiştirin

Profil resminizin hemen altında bulunan metin alanına istediğiniz kullanıcı adını yazın – 20 karakter veya daha az olması gerekir. İşlem tamamlandığında, yeni görüntü adınızı kaydetmek için sayfanın sağ tarafındaki mavi Değişiklikleri kaydet düğmesini tıklayın.

Twitter Görünen Ad Değiştirme
Twitter Görünen Ad Değiştirme

Bundan sonraki yazımızda

Twitter’daki Gizli “Beğenmeme” Butonu Ve Anlamı

hakkında detayları okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu