Cihazlar

iPhone Gizli Numara Engelleme İşlemi, Tüm Yöntemler

Türkiye uluslararası anlaşmalara uymak zorunda olduğu için, bu çağrıları alıyorsunuz. Bazı insanlar bazı gizlilik kaygılarından dolayı kasıtlı olarak telefon numaralarının görüntülenmesini engellemek isteyebilir. iPhone cihazınızda bunu engellemenin yolları vardır. Bu yazımızda, iPhone gizli numara engelleme işlemini yapma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bilinmiyor olmak istediği için “Arayan Kimliği Gizle” özelliği kullanan çok fazla telemarketers, satıcı veya şahıslar vardır. Bu konuda İyi haber ise, belirli arayan kişi ve numaraları engelleyebilmektir.

[wp_ad_camp_1]

iPhone Gizli Numara Engelleme İşlemi

#Yöntem 1: Rahatsız Etmeyin Modunu Kullanma

Rahatsız Edici modunu kullanarak bilinmeyen arayanlar engelleyebilirsiniz. Bu mod, aramaları susturmanızı sağlar. İşte nasıl:

  • Ayarlar menüsünü açın
  • “Rahatsız Etmeyin” butonuna tıklayın
  • Tekrar Rahatsız etme seçeneği yanında bulunan işareti sağa kaydırın ve Rahatsız etme özelliğini açın.
  • Şimdi aşağı doğru ekranı kaydırın ve Telefon bölümüne dokunun.
iPhone Gizli Numara Engelleme
iPhone Gizli Numara Engelleme
  • Buradaki “Arayabilecekler” seçeneğini Tüm kişiler olarak değiştirin. Böylece telefonunuz rahatsız etme modunda iken, sizleri sadece rehberinizde olan kişiler arayabilecektir.

 

Sadece gizli numaraları değil, rehberinizde olmayan hiçkimse sizi arayamayacaktır. Fakat sadece gizli numaralar istiyorsanız , iPhone özellikleri yeterli olmaz ve uygulama kullanmak zorunda kalırsınız.

#Yöntem 2: TrueCaller Uygulaması ile iPhone Gizli Numara Engelleme İşlemi

Truecaller uygulaması spam numara veya gizli numara engellemek için önerilecek en iyi uygulamaların başında gelir. Dilerseniz tüm banka, satıcı ve gizli numaralardan gelen aramaları otomatik saptar ve engeller. Daha fazla detay öğrenmek için tıklayın!

#Yöntem 3: Operatör Yardımı ile iPhone Gizli Numara Engelleme İşlemi

Sadece iPhone üzerinden değil, operatör üzerinden de, gizli numaraları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Örneğin, Turkcell operatörleri sadece *253# tuşlarına ve ardından arama tuşuna basarak kolayca gizli aramaları engelleyebilirler. Detaylar için tıklayın!

İlginizi Çekebilir:
iCloud Şifre Değiştirme, Apple ID Şifre Değiştirme İşlemi

Öte yandan Vodefone için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz. Bu yöntemlerin daha kolay olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç:

iPhone cihazınızı gizli aramalara kapatmak için en kolay 3. yöntem olan operatör vasıtasıyla yapmaktır. Diğerlerinde sadece gizli aramaları değil, bilmediğiniz numaralardan gelen tüm aramaları kapatmış olursunuz. Aklınıza takılan bir şey olursa, yorumlarda bize iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu