0 1kısa 2

Türkiye uluslararası anlaşmalara uymak zorunda olduğu için, bu çağrıları alıyorsunuz. Bazı insanlar bazı gizlilik kaygılarından dolayı kasıtlı olarak telefon numaralarının görüntülenmesini engellemek isteyebilir. iPhone cihazınızda bunu engellemenin yolları vardır. Bu yazımızda, iPhone gizli numara engelleme işlemini yapma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bilinmiyor olmak istediği için “Arayan Kimliği Gizle” özelliği kullanan çok fazla tele market, satıcı veya şahıslar vardır. Bu konuda iyi haber ise, belirli arayan kişi ve numaraları engellenebilir.

iPhone Gizli Numara Engelleme İşlemi

iPhone gizli numara engelleme işlemi için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Sizi rahatsız eden gizli numaralardan kurtulmak için telefonunuzda aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz.

Yöntem 1: Rahatsız Etmeyin Modunu Kullanma

Rahatsız Edici modunu kullanarak bilinmeyen arayanlar engelleyebilirsiniz. Bu mod, aramaları susturmanızı sağlar. İşte nasıl:

  • Ayarlar menüsünü açın
  • “Rahatsız Etmeyin” butonuna tıklayın
  • Tekrar Rahatsız etme seçeneği yanında bulunan işareti sağa kaydırın ve Rahatsız etme özelliğini açın.
  • Şimdi aşağı doğru ekranı kaydırın ve Telefon bölümüne dokunun.
iPhone Gizli Numara Engelleme
iPhone Gizli Numara Engelleme
  • Buradaki “Arayabilecekler” seçeneğini Tüm kişiler olarak değiştirin. Böylece telefonunuz rahatsız etme modunda iken, sizleri sadece rehberinizde olan kişiler arayabilecektir.

Sadece gizli numaraları değil, rehberinizde olmayan hiçkimse sizi arayamayacaktır. Fakat sadece gizli numaralar istiyorsanız , iPhone özellikleri yeterli olmaz ve uygulama kullanmak zorunda kalırsınız.

Yöntem 2: TrueCaller Uygulaması ile iPhone Gizli Numara Engelleme İşlemi

Truecaller uygulaması spam numara veya gizli numara engellemek için önerilecek en iyi uygulamaların başında gelir. Dilerseniz tüm banka, satıcı ve gizli numaralardan gelen aramaları otomatik saptar ve engeller. Daha fazla detay numara engelleme programları yazımıza göz atabilirsiniz.

Yöntem 3: Operatör Yardımı ile iPhone Gizli Numara Engelleme İşlemi

Sadece iPhone üzerinden değil, operatör üzerinden de, gizli numaraları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Örneğin, Turkcell operatörleri sadece *253# tuşlarına ve ardından arama tuşuna basarak kolayca gizli aramaları engelleyebilirler. Detaylar için Turkcell özel numara kapatma yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
iPhone Mail Bildirimleri Gelmiyor Sorunu Çözüm Yolları

Öte yandan Vodefone için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz. Bu yöntemlerin daha kolay olduğunu düşünüyoruz.

iPhone cihazınızı gizli aramalara kapatmak için en kolay 3. yöntem olan operatör vasıtasıyla yapmaktır. Diğerlerinde sadece gizli aramaları değil, bilmediğiniz numaralardan gelen tüm aramaları kapatmış olursunuz. Aklınıza takılan bir şey olursa, yorumlarda bize iletebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir