Kategorisiz

Youtube Yaş Kısıtlaması Kaldırmanın En Kısa Yolu

Başlıklar

Youtube yaş kısıtlaması kaldırmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem var. Bu sayede siz de kısıtlama olmadan videolara ulaşabilirsiniz. Yazımızda bu kısıtlamayı kaldırmak için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

İnternette gezinirken araştırmanızın sizi YouTube’da yaş sınırlaması olan bir videoya götürdüğünü varsayalım. İzlemek istiyorsunuz ancak YouTube giriş bilgilerinizi hatırlamıyor veya birkaç bilgi daha yazma zorluğunu hızlıca geçmek istiyorsunuz. Bunun için Youtube yaş kısıtlaması kaldırma işlemi için iki küçük URL hilesi bulunuyor. Gelin hızlıca bunlara bakalım.

Youtube Yaş Kısıtlaması Kaldırma Yöntemi

Diyelim ki izlemek istediğiniz aşağıdaki gibi bir link var ve açılmıyor. Bunu açmak için iki kısa yöntem vardır. Bu yöntemleri kullanarak siz de kolayca izlemek istediğiniz videoya ulaşabilirsiniz.

1.Yöntem: “Embed” İfadesini Eklemek

Youtube videosundaki mevcut link içerisindeki “watch” ifadesini kaldırıp yerine “embed” eklemeniz yeterli olacaktır. Linkteki “youtube.com/watch…” yerine “youtube.com/embed…” yaptığınızda video açılacaktır. Bu şekilde giriş yapmaya ihtiyaç duymadan kolaylıkla videoyu izleyebilirsiniz.

2.Yöntem: Linkten Önce “nsfw” İfadesi Eklemek

Alternatif olarak, bağlantının youtube.com bölümünden önce “nsfw” ifadesi ekleyebilirsiniz. “nsfwyoutube.com/watch…” şeklinde yazdığınızda video açılacaktır. Bu, videoyu oynatmak için sizi farklı bir siteye götürür ancak yazmak biraz daha hızlıdır.

Youtube’da Yaş Kısıtlaması Olan Videoları Giriş Yaparak İzleme

Öte yandan Youtube videolarını Google üzerinden mevcut hesabınızla +18 olduğunuzu belli ederek kolayca izleyebilirsiniz. Mevcut Google hesabınızın ne olduğunu bulmak için tıklayın! Eğer girdiğiniz siteler sizler için problem oluşturuyorsa geçmiş arama bilgilerinizi silebilirsiniz. Youtube sizler çocuklarınızın güvenliğini sağlamak için bu kısıtlamalara önem vermektedir. Fakat bazen öyle olmadık videolarda bu kısıtlamayı koymaktadır ki hepimizi şaşırtmaktadır. Bu gibi durumlarda giriş yapmak yerine hızlıca yukarıdaki bilgileri kullanarak kısa yoldan izlemek daha mantıklıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu