Play Store Yüklemesi

Herkesin malumu olduğu üzere, Android işletim sistemi kurulu olan mobil cihazlara uygulama yüklemeleri “google play store” üzerinden gerçekleştirilmektedir. Play Store’un randımanlı çalışması, yeni uygulamaların android cihazlara yüklenebilmesi için gerekli olduğu gibi, mevcut uygulamaların update edilebilmesi için de zaruridir. Bu açıdan android cihazlarımızda Google Play Store Yüklemesi yanı sıra hatasız ve düzgün çalışması da gerekmektedir. Bu bağlamda, android cihazlar için Play Store paha biçilmez ve eşsiz bir hazinedir.

 

play store yüklemesi

Bazen cihazlarımızda Play Store sebebi bilinmeyen bir şekilde yüklenmemiş veya kaldırılmış (uninstall edilmiş) olabiliyor. Ayrıca bazen de Play Store’un cihazımızda hata vermemesini sağlamak için önceki sürümüne dönüştürülmesi gerekebilmektedir. Bu sebeplerle Play Store’un yeniden yüklenmesi veya sürümünün değiştirilmesi gerekebilmektedir. Bu durumlarda Google Play Store’un manuel olarak yüklenmesi lazım olmaktadır.

[wp_ad_camp_1]

Google Play Store Yüklemesi,  Manuel Olarak Yükleme

Play Store’un bulunmadığı veya uninstall edildiği cihazlara yüklenebilmesi için APK dosyasının android cihazımıza yüklenmesi gerekmektedir. Bunun iki metodu bulunmaktadır: dosyayı direk mobil cihaza indirmek ve bilgisayar vasıtasıyla yüklemek.

play store yüklemesi 2

Mobil Cihaza Google Play Store APK’sını indirme

-Öncelike mobil cihazınızda Ayarlar’a girin ve “Güvenlik” başlığı altından bilinmeyen kaynaklarda yüklemelere izin verilmesini onaylayın. Bu opsiyonu seöme nedeniyle çok kaygılanmayın; zira Google Play haricinde yüklenen uygulamalar için kritik sonuçlara sebep olabilir, Google Play’in kendisini yükleyeceğimiz için problem yoktur. Yükleme işlemi bittiğinde bu izin onayını kaldırın.

-Mobil cihazınızın tarayıcısından şu iki linkten birini tıklayarak (veya güvenilir bir siteden) Google Play Store APK’sının son sürümünü indirin: XDA Developers Forum   veya APK Mirror .

-Cihazınızda çıkabilecek “bu tür dosyalar cihazınıza zarar verebilir” mesajını göz ardı edebilirsiniz.

-Yükleme tamamlandıktan sonra ekranın üst kısmındaki uyarılar menüsünden veya “İndirilenler” dosyasından APK klasörünü seçin ve “Yükle” butonunu tıklayın.

İlginizi Çekebilir:
Google Play Kimlik Doğrulama, Kimlik Doğrulama Sorunu Çözümü

-Mobil cihazınıza Google Play Store yüklenmiş bulunmaktadır. Gmail hesabınızla Play Store’a giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

play store yüklemesi3

Bilgisayar vasıtasıyla Play Store Yüklemesi, Play Store APK’sını indirme

 

  • Mobil cihazınızda “bilinmeyen kaynaklara izin ver” işlemini yukarıda anlatıldığı şekilde gerçekleştirin.
  • Mobil cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve APK dosyasını mobil cihazınıza kopyalayın.
  • Cihazınıza kopyalanan APK dosyasını açın ve “Yükle” butonunu tıklayın.
  • İşlem tamamdır.
  • Bilinmeyen kaynaklara izin vermeyi iptal edin ve cihazınıza bundan sonra tüm uygulamaları Google Play Store üzerinden yükleyin.

 

Google Play sorun giderme

 

4.ksa

Google Hizmetleri Çerçevesi otomatik güncellemeleri mümkün kılarak cihazınızdaki uygulamaların Play Store ile haberleşmesini sağlayan önemli bir servistir. Bu fonksiyon düzgün çalışmazsa veya çalışmasında sorun yaşarsanız Google Play Store’un ve Play Hizmetleri’nin önbelleğini (cache) silin. Bu işlem aşağıdaki şekilde yapılabilir:

– Ayarlar’a gidin ve “Uygulamalar” başlığını seçin.

– Google Play Store satırına gelin ve tıklayın. Önbelleği sil seçeneğini tıklayın.

– Benzer şekilde Uygulamalar listesinden Google Play Hizmetleri’ni seçin ve önbelleği silmeyi seçin.

Sonraki yazımız :

Google Play Store Açılmıyor İse Ne Yapılmalı

hakkında olacaktır. İyi okumalar.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir