Play Store Güncelleme Yapma

Play Store Güncelleme yapma aslında çok gerekli bir işlemdir. Diğer uygulamalar gibi Google Play Store’un da ara sıra güncellenmesi gerekir. Zira Google dijital mağazasına yeni özellikler, güvenlik geliştirmeleri ve yeni görsel özellikleri getirmektedir. Bu yazımızda, eğer kullanıma sunulmuş yeni bir şeyler varsa, Google Play uygulamasının kontrol edilip güncellenmesine yardımcı olmaya çalışacağız. Google Play Store güncelleme yapma işleminin detaylarına yazımızın devamında göz atalım.

Play Store Güncelleme Yapma

Play Store Güncelleme
Play Store Güncelleme

Google Play Store güncelleme yapma işlemine dair yönergeye geçerken adımları dikkatlice takip edin. Play Store güncelleme yapma işleminin adımlarını eksiksiz takip etmeniz gerekir.

  • Telefonunuzun ekran kilidini açtıktan sonra, ana ekranınızda veya uygulama çekmecenizde pasted image 0 1 5 Play Store uygulamasını bulun. Bu uygulamanın ikonu, en son güncellenmiş haliyle, üzerinde renkli bir logo bulunan üçgen şeklindedir. Play Store uygulamasını, bu ikonun üzerinde tıklayarak açın.
  • Şu anda güncellemelerini kontrol edeceğimiz uygulamayı açtınız. Ekranın en solundan sağa doğru parmağınızı kaydırın, çekme menü önünüze gelecek. Alternatif olarak uygulama arama barının sol tarafındaki özel menü ikonunu tıklayarak da bu çekme menüyü açabilirsiniz.
  • Açılan menüde aşağı doğru seçeneklerde ilerleyin ve Ayarlar satırını seçin.
  • Ayarlar ekranında aşağı doğru ekranı hareket ettirerek Hakkında/About seçeneğini görene kadar ekranı kaydırın. Burası cihazınızda yüklü Play Store versiyonunu göreceğiniz yerdir. Uygulamanın güncel olup olmadığını check etmek için, Play Store Versiyonu ibaresinin üzerini tıklayın.
  • Eğer bir güncelleme bulunmuyorsa, Google Play uygulaması “Play Store güncel” bilgisini size yansıtacaktır. Eğer indirilebilecek bir güncelleme var ise, hemen bunu indirmeye başlayacaktır.

Bu basamakların hepsini uyguladığınızda, tablet veya mobil telefonunuzda Play Store’un indirilebilecek güncellemesi bulunup bulunmadığını ve güncelleme yoksa uygulamanın en üst versiyona sahip olduğunu görmüş ve varsa güncellemeleri telefonunuza yüklemiş olacaksınız.   

Google Play Hakkında Genel Bilgi

Google Play, (2008-2012 yıllarındakida eski adı Android Market), Google’nin Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformudur. Kullanıcılara Android SDK ile geliştirilen ve Google üzerinden yayınlanan uygulamalara göz atmasına ve indirmesine olanak tanır. Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olarak hizmet vermektedir.

Müzik, film, kitap, Android için uygulamalar ve oyunlar için çevrim içi satış hizmeti ve aynı zamanda bir de Cloud ortam oynatıcısı içerir. Bu servise web üzerinden, Android’lerde Play Store telefon uygulamasından ve Google TV’den ulaşılabilir.

Google Play hizmeti, Android Market, Google Müzik ve Google eBook store’u tek bir marka altında buluşturarak 6 Mart 2012’de başlatıldı ve böylece Google’ın dijital dağıtım stratejisinde bir değişiklik yapılmış oldu. Google Play bayrağı altında çalışan hizmetler şunlardır: Google Play Müzik, Google Play Kitaplar, Google Play Filmler ve TV, Google Play Gazetelik ve Google Play Oyunlar. Google Play Store, 2.2 milyondan fazla uygulama ve 50 milyondan fazla indirime ulaşmıştır. Google Play ve onun hizmetlerinden ücretsiz faydalanmak için Google Account hesabı gereklidir, ücretli hizmet için ayrıca olarak kredi kartı ve ödeme sistemleri gereklidir.

Play Store güncelleme yapma işleminizi kesinlikle belli aralıklarla yapmanızı tavsiye eder ve bundan sonraki yazımızda Google Play Store Açılmıyor İse Ne Yapılmalı konusundan bahsedeceğiz. Şimdiden iyi okumalar.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir