Kategorisiz

En iyi Arama Ses Kaydedici Programlar

Başlıklar

Arama ses kaydedici programlar sayesinde konuşmalarınızı kayıt altına almak mümkündür ancak bundan karşı tarafın haberi olması gerekir. Bazen bunu hizmet kalitesi ve iş gereklilikleri sebebiyle de yapmak istiyor olabilirsiniz. Telefon görüşmelerinizi kaydetmeniz teknik olarak mümkündür ancak karşı tarafın onayı olmadan tek taraflı iradenizle bu işlemi gerçekleştirmeniz halinde, Türk Ceza Kanunu’nda yer alan suçlardan birini irtikap etmiş olabilirsiniz. Bu sebeple telefon görüşmelerinde ses kaydı yapmadan önce karşı tarafı uyarmanızı ve onayını almanızı kesin olarak öneririz. Arama Ses Kaydedici programları içinde bu onay gereklidir.

Ses kaydı işlemini yapabilmek için kullanılan birçok mobil uygulama geliştirilmiş durumda. Bu çerçevede biz birkaç tanesini test ettik ve diğerlerinden daha iyi çalıştığını düşündüklerimizi sizinle paylaşacağız. Bu uygulamalarla arama ses kaydı çok basit. Haydi detaylara geçelim.

iPhone Cihazlarda Arama Ses Kaydedici ile Kayıt Yapma

iPhone telefonlarda kullanabileceğiniz arama ses kaydedici uygulamaları yazımızda listeledik. Siz de aramalarınız sırasında bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

iPhone Görüşme Kaydetme

1 1

iPhone telefonlarda kendi içinde mevcut bulunan bir ses kaydı butonu bulunmamakla birlikte, bu işlemi yapabilmek için üçüncü taraf mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.

  • Telesekreteri Arama Yöntemi

Bu yöntem ayrıca bir uygulama edinmeden de arama ses kaydı yapmanızı sağlayabilmekte. İlk olarak görüşmek iştediğiniz kşiyi iPhone’unuzla arayın, ardından arama yaparken telefon ekranındaki Arama Ekle seçeneğini tıklayın. Burada arama yapmakta olduğunuz telefon numarasını çevirin. Bu işlem sizi telesekreterinize ulaştıracaktır. Telesekreteriniz kayda başladığında Aramaları Birleştir butonuna basın ve asıl telefon görüşmenizi tekesekreterinizde kaydetmeye başlamış olun. Görüşmeniz sona erdiğinde ise, kaydedilen ses dosyasını Airdrop aracılığıyla Mac bilgisayarınıza aktarabileceğiniz gibi e-posta veya SMS ile de paylaşabilirsiniz. Bu arama ses kaydı işlemi M4A formatında yapılacak olup, bilahare bir işlemle MP3 formatına dönüştürmeniz gerekebilir.

Android telefonlarda bu yöntem sizi sadece telesekreter gelen kutusuna ulaştırmakta olup, burada ses kaydı yapmanızı sağlamamaktadır.

  • Automatic Call Recorder Pro  

Bu iOS uygulaması aslında bir üstte anlattığımız metodun benzeridir. Bir aramayı başlattığınızda ikinci bir arama başlatarak, iki görüşmeyi birleştirir ve arama kaydını gerçekleştirir. (Sanki bir telekulak sizi dinliyor hissi uyandırıyor değil mi) Fakat arama ses kaydı telesekreter posta kutusu yerine bu uygulamada saklanmaktadır. Bu uygulamanın bedeli 4.99 USD’dir.

  • Call Recorder Lite
İlginizi Çekebilir:
"1win Casino Bono Para Bienvenida 500% Perú 202

Bu uygulama da yapılan iki aramayı birleştirme tekniğini kullanmaktadır. Bu uygulamayı indirmek ücretsiz olmakla birlikte, yapılan arama ses kaydının 60. saniyesinden sonraki kısmını dinleyebilmek için uyulama içi satın alma yapmanız gerekmektedir.   

Android Cihazlarda Arama Ses Kaydedici ile Kayıt Yapma

Arama Ses Kaydedici
Arama Ses Kaydedici
  • Call Recorder-ACR

Google Play’deki belki de en iyi arama ses kaydedici uygulamalardan olduğunu söyleyebiliriz. Ücretsiz ve premium sürümleri mevcut olup tam sürümü 3 USD tutarındadır. Ücretsiz sürümü ise reklam içerir. Uygulamanın görüntüsü basit olup, kullanımı kolaydır. Telefon numarası bazlı olarak yapılan aramaları otomatik olarak kaydedip hafızada saklayabilmektedir. Eski ses kayıtlarını otomatik olarak silme özelliği de var olup, bunu istememeniz halinde yapılan arama ses kaydını Önemli olarak işaretlemeniz gerekmektedir. Bu uygulama WiFi ve VOIP aramalarını değil mobil ağ kullanılarak yapılan aramalar için ses kaydı yapabilir.

  • Automatic Call Recorder Pro

iOS cihazlar için de aynı isimli bir uygulama var olsa da, bu ayrı bir geliştiricinin ürünüdür. Bu uygulama aramaları MP3 formatında kaydetme işlevinin yanı sıra kişiye özel dış görünüm ayarlama özelliğine de sahiptir. Ayrıca bir bir butona basmak yerine telefonu sallayarak da arama ses kaydı özelliğini devreye alabilirsiniz. Kaydedilmiş aramalarınızı Dropbox’la senkronize etmenizi mümkün kılmakta olup, belirli numaralarla görüşmelerinizi daima kaydetme ayarı yapmanızı da sağlar. Google Plat’ten indirmek ücretsiz olmakla birlikte tam sürümünü kullanmak için Premium versiyonunu satın almak gerekir.

  • Call Recorder  

Call Recorder ile, bu uygulamadan olağan şekilde arama yaptıktan sonra aramanızı kaydetmeye başlayan uygulama kaydedilen ses dosyasını cihazınızın hafızasında saklar. Daha sonra kayıt yerinden söz konusu ses dosyasını oynatabilir, e-posta ile gönderebilir. Bu uygulamayla yapılan aramalarda cep telefonu mobil ağı yerine uygulamanın VOIP sunucuları kullanılmaktadır. Bu sebeple kaliteli bir WiFi bağlantısına sahip olmanız bu uygulamayla kaliteli görüşme ses kaydı yapmanızı sağlayacaktır. İndirmek ve bir defa test etmek ücretsiz olmakla birlikte, arama kredisi satın alarak kullanmanız mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu