Kategorisiz

En iyi Arama Ses Kaydedici Programlar

Arama yaptığınızda telefonun diğer ucundaki kişiyle aranızda geçen görüşmeyi kaydetmeniz mi gerekiyor. Bazen bunu hizmet kalitesi ve iş gereklilikleri sebebiyle de yapmak istiyor olabilirsiniz. Burada ilk olarak belirtmemiz husus şu: Evet telefon görüşmelerinizi kaydetmeniz teknik olarak mümkün ve basittir, ancak karşı tarafın onayı olmadan tek taraflı iradenizle bu işlemi gerçekleştirmeniz halinde, Türk Ceza Kanunu’nda yer alan suçlardan birini irtikap etmiş olabilirsiniz. Bu sebeple telefon görüşmelerinde ses kaydı yapmadan önce karşı tarafı uyarmanızı ve onayını almanızı kesin olarak öneririz. Arama Ses Kaydedici programları içinde bu onay gereklidir.

[wp_ad_camp_1]

Ses kaydı işlemini yapabilmek için kullanılan birçok mobil uygulama geliştirilmiş durumda. Bu çerçevede biz birkaç tanesini test ettik ve diğerlerinden daha iyi çalıştığını düşündüklerimizi sizinle paylaşacağız. Bu uygulamalarla arama ses kaydı çok basit. Haydi detaylara geçelim.

 

iPhone Cihazlarda Arama Ses Kaydedici ile Kayıt Yapma

iphone görüşme kaydetme

1 1

iPhone telefonlarda kendi içinde mevcut bulunan bir ses kaydı butonu bulunmamakla birlikte, bu işlemi yapabilmek için üçüncü taraf mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.

  • Telesekreteri arama yöntemi

Bu yöntem ayrıca bir uygulama edinmeden de arama ses kaydı yapmanızı sağlayabilmekte. İlk olarak görüşmek iştediğiniz kşiyi iPhone’unuzla arayın, ardından arama yaparken telefon ekranındaki Arama Ekle seçeneğini tıklayın. Burada arama yapmakta olduğunuz telefon numarasını çevirin. Bu işlem sizi telesekreterinize ulaştıracaktır. Telesekreteriniz kayda başladığında Aramaları Birleştir butonuna basın ve asıl telefon görüşmenizi tekesekreterinizde kaydetmeye başlamış olun. Görüşmeniz sona erdiğinde ise, kaydedilen ses dosyasını Airdrop aracılığıyla Mac bilgisayarınıza aktarabileceğiniz gibi e-posta veya SMS ile de paylaşabilirsiniz. Bu arama ses kaydı işlemi M4A formatında yapılacak olup, bilahare bir işlemle MP3 formatına dönüştürmeniz gerekebilir.

Android telefonlarda bu yöntem sizi sadece telesekreter gelen kutusuna ulaştırmakta olup, burada ses kaydı yapmanızı sağlamamaktadır.

  • Automatic Call Recorder Pro  

 

Bu iOS uygulaması aslında bir üstte anlattığımız metodun benzeridir. Bir aramayı başlattığınızda ikinci bir arama başlatarak, iki görüşmeyi birleştirir ve arama kaydını gerçekleştirir. (Sanki bir telekulak sizi dinliyor hissi uyandırıyor değil mi) Fakat arama ses kaydı telesekreter posta kutusu yerine bu uygulamada saklanmaktadır. Bu uygulamanın bedeli 4.99 USD’dir.

(İndirme linki)

  • Call Recorder Lite

Bu uygulama da yapılan iki aramayı birleştirme tekniğini kullanmaktadır. Bu uygulamayı indirmek ücretsiz olmakla birlikte, yapılan arama ses kaydının 60. saniyesinden sonraki kısmını dinleyebilmek için uyulama içi satın alma yapmanız gerekmektedir.   

(İndirme linki)

Android Cihazlarda Arama Ses Kaydedici ile Kayıt Yapma

Arama Ses Kaydedici
Arama Ses Kaydedici

 

  • Call Recorder-ACR

 

İlginizi Çekebilir:
instagram Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılmalı

Google Play’deki belki de en iyi arama ses kaydedici uygulamalardan olduğunu söyleyebiliriz. Ücretsiz ve premium sürümleri mevcut olup tam sürümü 3 USD tutarındadır. Ücretsiz sürümü ise reklam içerir. Uygulamanın görüntüsü basit olup, kullanımı kolaydır. Telefon numarası bazlı olarak yapılan aramaları otomatik olarak kaydedip hafızada saklayabilmektedir. Eski ses kayıtlarını otomatik olarak silme özelliği de var olup, bunu istememeniz halinde yapılan arama ses kaydını Önemli olarak işaretlemeniz gerekmektedir. Bu uygulama WiFi ve VOIP aramalarını değil mobil ağ kullanılarak yapılan aramalar için ses kaydı yapabilmektedir.

(İndirme linki)

[wp_ad_camp_1]
  • Automatic Call Recorder Pro

iOS cihazlar için de aynı isimli bir uygulama var olsa da, bu ayrı bir geliştiricinin ürünüdür. Bu uygulama aramaları MP3 formatında kaydetme işlevinin yanısıra kişiye özel dış görünüm ayarlama özelliğine de sahiptir. Ayrıca bir bir butona basmak yerine telefonu sallayarak da arama ses kaydı özelliğini devreye alabilirsiniz. Kaydedilmiş aramalarınızı Dropbox’la senkronize etmenizi mümkün kılmakta olup, belirli numaralarla görüşmelerinizi daima kaydetme ayarı yapmanızı da sağlar. Google Plat’den indirmek ücretsiz olmakla birlikte tam sürümünü kullanmak için Premium versiyonunu satın almak gerekmektedir.

(İndirme linki)

  • Call Recorder  

Call Recorder ile, bu uygulamadan olağan şekilde arama yaptıktan sonra aramanızı kaydetmeye başlayan uygulama kaydedilen ses dosyasını cihazınızın hafızasında saklar. Daha sonra kayıt yerindeni söz konusu ses dosyasını oynatabilir, e-posta ile gönderebilir veya wav. dosya formatında başka bir yere taşıyabilirsiniz. Bu uygulamadayla yapılan aramalarda cep telefonu mobil ağı yerine uygulamanın VOIP sunucuları kullanılmaktadır. Bu sebeple kaliteli bir WiFi bağlantısına sahip olmanız bu uygulamayla kaliteli görüşme ses kaydı yapmanızı sağlayacaktır. İndirmek ve bir defa test etmek ücretsiz olmakla birlikte, arama kredisi satın alarak kullanmanız mümkündür.

(İndirme linki)

[wp_ad_camp_1]

Not: Google Voice Türkiye’de yeknesak ve randımanlı bir şekilde kullanılamadığı için bu uygulamayla arama ses kaydı hakkında bilgi verilmesinden sarf-ı nazar edilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu