İnternet

Wifi Şifre Değiştirme, Türk Telekom İnternet Şifresi Değiştirme (Resimli)

İnternet sağlayıcınızla birlikte gelen Wi-Fi şebeke adını ve şifresini beğenmediyseniz, istediğiniz herhangi bir şeyle değiştirmek için birkaç tıklamayla bu işi halledebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere TTnet ya da diğer hizmetler WiFi şifre değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

[wp_ad_camp_1]

Wi-Fi yönlendiriciniz varsayılan bir ağ adı ve şifresi ile birlikte gönderilir. Varsayılan ağ adınızı değiştirmek size “TTbilmemne” veya “ADSL…” den daha kişiselleştirilmiş bir şey kullanma şansı verir. Hatırlaması daha kolay bir şifre kullanabilirsiniz. Bütün bunları yapmak için, yönlendiricinizin yönetimsel arayüzüne erişmeniz gerekecek. Ve bunu yapmak için önce yönlendiricinizin yerel IP adresini bulmanız gerekir.

#Birinci Adım: Wifi Şifre Değiştirme İçin, Servis Sağlayıcı IP Adresi Bulma

Sizlerin gözünü hiç korkutmak istemiyoruz. Kolaylıkla modemin ip adresini bulmalı ve kullanıcı paneline giriş yapmalısınız. Genellikle Türkiye’de ip adresleri 192.168.1.1 , 192.168.1.2 , veya 192.168.2.1 olur. Bu adresleri direk Browserdaki URL kısmına da yazarak deneme yöntemi ile hangisi olduğunu bulabilirsiniz.

3 6

Veya aşağıda göstereceğimiz yöntemle internet sağlayıcı adresinizin ip adresini elde edebilirsiniz. Sakın kafanız karışmasın işlem çok basit, web sitenizin Browser’ı üzerinden Wifi modem cihazınızı bulmaya çalışacağız. Sadece yukarıdaki ip adreslerini girin ve hangisinin bağlandığını kontrol edin.

Bu ip adreslerinin hiçbiri ile bağlanamadıysanız;

 

  • Çalıştır komutunu açın. Windows tuşu+ R tuşları

1 8

  • Ardından CMD yazın ve Enter basın

2 7

  • Sonra gelen ekranda ipconfig yazın ve Enter basın.
  • Buradan internet sağlayacının ip adresini görebilirsiniz

 

#İkinci Adım: Sisteme Erişim Sağlama

Modeme ip adresini yazarak bağlandınız. Şimdi internet modeminizin üzerinde yazması gereken veya sizlere verilen kitapçıkta bulunması gereken kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir:
Google Geçmiş Nasıl Bakılır, Düzenlenir veya Devre Dışı Bırakılır

4 5

Daha önce hiç giriş yapmadıysanız muhtemelen “admin” kullanıcı adı ve “admin” şifresi ile de sisteme girebilirsiniz.

#Üçüncü Adım: Şifre ve Kullanıcı adı Değiştirme

Sistemin giriş yaptıktan sonra karşınıza yönetici paneli gelecektir. Burada yapmanız gereken tek şey Bağlantı durumu >> Kablosuz bölümüne tıklamak. Ardından gelen ekranda kullanıcı adı ve şifre bölümünü dilediğiniz gibi ayarlayarak kaydetmektir.

wifi şifre değiştirme
wifi şifre değiştirme

Not: Şifrenizi değiştikten sonra ekrana bağlı kalamayabilirsiniz, çünlü yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bu yüzden cihazın wifi ksımından ağı unut diyerek eski şifreyi unutturup , yenisini tekrar girmelisiniz.

Okuyun: Samsung Ekran Kilidi Kırma Yöntemi

Sonuç:

Wifi şifre değiştirme ile ilgili tüm detaylar sunmaya çalıştık. Herhangi bir sorunuz olursa yorumlarda bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu