İnternet

Telefonum Wifiye Bağlanıyor ama internete Girmiyor, Çözümü

Otelde veya seyahat ederken Android’ten herhangi bir kamu WiFi ağına bağlanmanız gerekebilir. Android’i WiFi hotspot’a bağlamak için karmaşık bir işlem yoktur. Bununla birlikte, bazen Wifi Portal Sayfası yüklenirken bir hata alırsınız,” İnternet erişimi yok”. Bu gibi telefonum wifiye bağlanıyor ama internete girmiyor problemleri için birkaç çözüm yolunu sizlerle paylaşacağız.

[wp_ad_camp_1]

Çoğu zaman cihaz bir bildirimle bizi uyarır ve Wi-Fi bağlantısını elde etmek için Wi-Fi sağlayıcısının oturum açma sayfasına veya giriş sayfasını incelemek üzere bizi yönlendirebilir. Kısacası, ücretsiz halka açık Wi-Fi’ye erişmek için Android kullanıcısı iki adımlı bir süreç geçirmelidir. Birincisi, Wi-Fi şebekesinin seçimi telefonunuzdan yapılacak ve genellikle büyük olasılıkla en iyi bağlantı hızına sahip olan ücretsiz bir şebekedir.

İkincisi, şifre isteyebilecek kimlik doğrulama sayfasına (portal sayfası) gitmeniz veya “Katılıyorum” düğmesine hafifçe dokunmanız gerekir. Bu adımı takiben, internete tam hızda göz atabilirsiniz. İkinci adım, kimlik doğrulama sayfası tamamen yüklenmediği için kişilerin sıkışmasına neden olan en yaygın yerdir.

Telefonum Wifiye Bağlanıyor ama internete Girmiyor Problem Çözümü

Yukarıda da açıkladığımız gibi , probleminiz 2 sebepten birisidir. Eğer probleminiz wifiye bağlanıp , sadece internet erişimi yok yani kimlik doğrulama sorunu yaşatıyorsa;

Okuyun: Wifi Kimlik Doğrulama Sorunu Nasıl Giderilir.

yazımızı okuyun. Eğer internet bağlantısında en ufak bir problem olmayıp, kamusal bir wifi ağına bağlanmak için giriş sayfasına otomatik yönlendirmiyorsa, manuel olarak bağlanmak için,

Okuyun: Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu Giderme

Buradaki tüm adımlar Google Android forum sayfasından alınmıştır.

Sonuç:

Tekrarlamak gerekirse telefonum wifiye bağlanıyor ama internete girmiyor diyorsanız, ya kimlik doğrulama sorunu ya da oturum açma sorunu yaşıyorsunuz demektir. Bunlar içinde her iki yöntemi daha önce detaylı şekilde açıkladığımız için linkleri sizlere tekrardan sunduk. Her türlü düşünce ve fikirlerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu