0 11

Telefonunuzdaki gereksiz verileri kaldırmak ve diğer uyguların daha verimli çalışmasını sağlamak için telefon temizleyici programlar kullanabilirsiniz.

Masaüstü programları gibi akıllı telefon uygulamaları da çeşitli dosya türlerini telefonda üretir veya saklarlar. Uygulamayı kaldırdığınızda Play Store bu dosyaları silmeyebilir. Gereksiz verileri kaldırmazsanız, telefonunuzun belleği dolabilir. Diğer uygulamalar çalışmaz ve Google Play Store “Uygulama yüklenemiyor” hatası vermeye başlar. Bu, telefonların 8GB gibi küçük bir depolama belleği taşıdığı için olabilir.

Boşlukların çoğu medya ve OS dosyaları tarafından kullanılır. Telefonun alanı dolduğunda, uygulamalarla ilgili dosyalar güncellenemez. Burada temizleme işlemini manuel olarak da iyi bir telefon temizleyici uygulaması kullanarak yapabilirsiniz.

Önemsiz dosyalar tarafından doldurulan alanı boşaltmak için bir Temizleme programları kullanmanız gerekir. Bu Uygulamalar belleği izler, telefonun hafızası dolduğunda, bildirim merkezinde bir uyarı mesajı görüntülenir. Uygulamayı önemsiz dosyaları otomatik olarak temizleyecek şekilde yapılandırdıysanız, uygulama işini yapar ve yer açar.

Aşağıda, telefonda işe yaramayan dosyalardan kurtulmak için ve telefonunuzu hızlandırmak için kullanılabilecek en iyi uygulamaları paylaştık.

Android için En İyi Telefon Temizleyici Uygulamalar

CCleaner Telefon Temizleyici

En iyi Telefon Temizleyici Programlar
En iyi Telefon Temizleyici Programlar

CCleaner önemsiz dosyaları cep telefonundan bulan ve silebilen küçük bir Android uygulaması. Uygulama, arama günlüğü, önemsiz WhatsApp verileri, küçük önbellek, boş klasörler, tarayıcı geçmişini, APK dosyalarını vb. Silerek telefonunuzdaki boşluğu açığa çıkarır. CCleaner mükemmel bir arayüze sahiptir. Uygulamanın ana penceresinde, kullanılan depolama alanı ve sistem belleği (RAM) bulunuyor. Ayrıca, dosya sistemini ve önemsiz dosyaları temizlemek için iki düğme bulunur.

Temizleme düğmesi varsayılan olarak devre dışıdır. Bu düğmeye yalnızca CCleaner önemsiz dosya analizörü aracını çalıştırdıktan sonra dokunabilirsiniz.

Bir kategori altındaki dosyaları, kategori adına dokunarak görebilirsiniz. Bir dosya veya kategori seçmek için, kategori adının yanındaki onay kutusu simgesine dokunun ve Temizle düğmesine dokunun.

Uygulama, toplu dosya seçme aracına sahip değil; bu, kategoriyi veya dosyaları manuel olarak seçmeniz gerektiği anlamına geliyor. CCleaner, önemsiz temizlik görevlerini cep telefonunda zamanlamanızı sağlar.

Clean Master Lite

1 8

Clean Master Lite uygulaması telefonunuzun virüsünü ücretsiz temizler. Aynı zamanda batarya boşaltma uygulamalarını öldürerek pil yedeklemesini geliştirir. En önemlisi, CM Lite önemsiz dosyaları kaldırmada etkilidir.

İlginizi Çekebilir:
Google Family Link Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Uygulama, dosyaları analiz etmek ve önemsiz dosyaları silme için işaretlemek için akıllı bir algoritma kullanıyor. CM Lite uygulamasının belirli uygulamalar tarafından üretilen dosyaları kaldırmasını istemiyorsanız görevi/uygulamayı yok say listesine ekleyebilirsiniz.

Du Speed ​​Booster Uygulaması

2 5

DU Speed ​​Booster, gereksiz dosyaları sistemden kaldırmakla kalmayıp, performansını da artıran önemsiz temizlik uygulamasıdır. Uygulama, telefon ısıtma problemini düzeltmek için bir yardımcı programa sahiptir. Clean Master gibi bir antivirüs programı da vardır.

Uygulama, eski veya istenmeyen önbellek dosyalarını, çağrı günlüklerini, WhatsApp önemsizlerini vb. Tanır ve buna göre hareket eder. YouTube tarafından oluşturulan önbellek dosyalarını temizlemede de etkilidir.

Bu uygulamanın diğer özellikleri şunlardır:

  • Uygulama dolap fonksiyonu, akıllı şarj modu.
  • Ağ hızı testi ve performans iyileştirici.
  • Uygulama Yöneticisi.

DU Speed ​​Booster güçlü bir uygulamadır ve 200 milyondan fazla insan Android cihazında kullanmaktadır.

Turbo Cleaner Telefon Temizleyici

3 4

Turbo Cleaner, yine bir başka en popüler Android temizleme uygulaması. Oyunların sorunsuz performansını sağlayan bir oyun güçlendirici araç içerir. Bu yardımcı program, kullanmadığınız uygulamalar tarafından kullanılan RAM’ı boşaltır.

Turbo Cleaner, kullanıcıların listeyi yoksaymak için uygulamalar eklemelerine olanak tanır. TC, RAM ve CPU hogging uygulamalarını öldürerek CPU sıcaklığını soğutabilir. Turbo Cleaner, listemizdeki en küçük Android temizlik uygulamalarından biridir. APK boyutu 3 megabayttır.

SuperB Cleaner Telefon Temizleyici

En iyi Telefon Temizleyici Programlar
En iyi Telefon Temizleyici Programlar

SuperB Cleaner uygulaması, boyutu küçük bir Android temizleme uygulamasıdır. Kullanıcılar bu uygulamayı, sistem belleğini boşaltmak ve telefonun performansınızı bıraktığınızda artırmak için yapılandırabilir.

SuperB Cleaner akıllı bir dolap aracı içerir. Bu aracı etkinleştirdiğinizde, bildirimleri yönetebilir ve telefonu kilit ekranından hızlandırabilirsiniz. SuperB, çeşitli uygulamaların bildirimlerini gruplandıran bildirim kutusu özelliği sağlar. Aktif olmayan arka plan uygulamalarını öldürerek telefonun aşırı ısınmasını önleyebilirsiniz.

Telefonunuzun performansı önemsiz dosyalar nedeniyle bozulduysa veya depolama belleği doluysa, yukarıdaki Android için en iyi temizleme uygulamalarından birini indirin ve analizör aracını çalıştırın. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir