KategorisizNasıl Yapılır

iphone Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır

Küçük bir ekranda video izlerken ya da oyun oynarken sıkılabilirsiniz; ekran yansıtma yöntemlerini kullanarak iPhone veya iPad’inizi daha büyük ekranlarla kullanmak istiyorsanız iphone ekran yansıtma yazımızın devamını okuyun. İOS içeriğini bir TV’de, projektörde veya HDMI uyumlu herhangi bir ekranda izlemenin birkaç yolu vardır.

[wp_ad_camp_1]

Airplay Alıcısına iPhone Ekran Yansıtma

AirPlay, Apple’ın kendi kablosuz ekran teknolojisidir ve bir AirPlay alıcısına kablosuz olarak görüntü göndermenize olanak sağlar. AirPlay’i kullanmak için uyumlu bir alıcıya ihtiyacınız olacak. Video için en yaygın olanı Apple TV’dir.

iPhone Ekran Yansıtma:

Aklınızda bulundurun: Cihazınızın ekran en boy oranını koruyan ekran biçiminde yansıtabilirsiniz. (örneğin bir iPad için 4: 3).

İPhone’unuzun veya iPad’inizin ekranını bir AirPlay alıcısına yansıtmak için:

  • Cihazınızda ekranı aşağıdan yukarı doğru çekin
  • Ekran yansıtma düğmesine dokunun.
  • AirPlay alıcınızı göründüğünde seçin.
  • AirPlay Ekran yansıtma
unnamed 1
iphone ekran yansıtma

İPhone X veya sonraki sürümlerinde, ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırmanız gerekir.
İPhone 8 veya önceki sürümlerde, ekranın altından yukarı kaydırın.
iPad kullanıcıları, Uygulama Değiştiriciyi getirmek için alt ana tuşa iki kez dokunmalıdır.

airplay 1
air play iphone


AirPlay kablosuz bir bağlantı olduğundan,parazitler yaşanabilir. Oyun oynarken, kendi cihazınız ve ekran arasında bir gecikme olabileceğini muhtemelen göreceksiniz.

AirPlay, video izlemek, müzik dinlemek, sunum yapmak, fotoğraf slayt gösterisini aile üyeleriyle paylaşmak veya hatta bir web sitesini görüntülemek için başkalarının ekranı görebilmesi için mükemmel bir seçimdir.

2. Yöntem : Kablolu Apple HDMI adaptörü ile Yansıtma

Kablolu bir adaptör kullanmanın birkaç sakıncası vardır, ancak mevcut model bir zamanlar olduğundan çok daha iyi çalışmaktadır.

Lightning to HDMI adaptörünü kullanarak iPhone ekranınızı yansıtmak için:

  • Bağdaştırıcınızı iPhone veya iPad’inizin şarj bağlantı noktasına bağlayın.
  • Ekranınızı veya projektörünüzü HDMI kablosuyla bağlayın.
  • Cihazınızın yansımasını görmek için ekranınızdaki doğru kaynağa geçin.
  • Ayrıca, Lightning to VGA bağdaştırıcılarını da alabilirsiniz; bu da aynı sorunların çoğuna sahip ve HDCP’yi desteklemiyor.
İlginizi Çekebilir:
Youtube Yaş Kısıtlaması Kaldırmanın En Kısa Yolu

3. Yöntem : Google Chromecast’i kullanarak iPhone Ekran Yansıtma

İçeriği iPhone’unuzdan veya iPad’inizden kablosuz olarak izlemek için Google’ın kablosuz “yayıncılık” teknolojisini kullanabilirsiniz, ancak biraz farklı olabilir. Chromecast, Google’ın Apple TV’ye karşı çıkardığı bir üründür belirli miktarlar karşılığında, mobil cihazınızdan TV’nize içerik akışı yapmanızı sağlar.

Apple teknolojiyi sınırlandırdığı için Chromecast’i kullanarak tüm ekranınızı yansıtmanız mümkün değildir. Ancak, YouTube, Netflix ve Spotify gibi birçok iOS uygulaması Chromecast’i destekliyor. Daha fazla bilgi için tıklayın!

iPhone ekranları televizyona aktarma işlemini nasıl yapılabileceğiniz konusunda sizlere detaylar vermeye çalıştık. Diğer cihazlar ve daha fazla detay için telefon ekranını televizyona yansıtma başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu