Kategorisiz

instagramda E Posta Değiştirme İşlemi

Instagram hesabınızla ilişkilendirdiğiniz e-posta hesabınızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Yoksa bu e-posta hesabınıza artık giriş yapma imkanınız kalmadı mı? Veya tek maksadınız Instagram profilinizde değişiklik yapmak mı? instagramda E Posta Değiştirme işleminizi aşağıdaki şekilde kolayca değiştirebilirsiniz.

[wp_ad_camp_1]

instagramda E Posta Değiştirme İşlemi

Kullanıcı adınız ve hesabınızla ilişkili e-posta adresi dahil profil bilgilerinizi güncellemek için:

 1. Alttaki simgeye dokunarak profilinize gidin   media 20170605
 2. Profili Düzenle’ye dokunun
 3. Yeni adınızı, e-posta adresinizi, kullanıcı adınızı, internet sitenizi, biyografinizi ya da özel bilgilerinizi girin, sağ üst kısımda Bitti’ye veya Kaydet’e dokunun.
 4. İşlem tamamdır.

Instagram hakkında genel bilgiler

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı.Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibarıyla 500 milyon kullanıcısı bulunmakta.

 

Diğer sosyal ağlardan farkı ise, uygulama üzerinde bulunan filtreler sayesinde fotoğraflara eskitilmiş görünüm kazandırması ve çapraz paylaşımlar ile tek seferde Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara kolay paylaşım imkanı sağlamasıdır ki bu kullanıcılara çekici gelmiştir. Aynı zamanda hashtag sistemi ile paylaşımların yüzlerce kişiye ulaşabilmesi Instagram’ı popüler hale getirmiştir.

 

Instagram’ın tarihçesi

 • 6 Ekim 2010 ‘da ilk olarak App Store’da iPhone ve iPadler için yayınlandı.
 • Yayınlanmasının ardından sadece 24 saat içinde haftalık bazda en çok indirilen uygulamalar arasında 1. sıraya yükseldi.
 • Haftanın en iyi uygulaması seçildi.
 • 21 Aralık 2010′da 1 milyon indirmeye en hızlı ulaşan app store uygulaması olma rekorunu kırdı.
 • Wall Street Journal’da ön kapak konusu oldu.
 • 2012′nin Mart ayında 25 milyon kullanıcı sayısını geçtiğini açıkladı.
 • 2012 yılı Nisan ayında Facebook tarafından 1 milyar dolar gibi muazzam bir ücrete satın alındı. Bu sırada Instagram’ın sadece 13 çalışanı vardı.
 • Nisan 2012′de IOS dışında Android versiyonu da yayınlandı.
 • 2014 Mart ayında aylık aktif 200 milyon kullanıcıyı geride bıraktığını açıkladı.
 • Şu anda Dünya’nın en aktif Sosyal Paylaşım Ağı olarak adlandırılabilir, Twitter ve Facebook’tan daha çok aktif kullanıcısı olduğu düşünülüyor.
 • Instagram şu anda sadece iPhone/iPad (iOS), Andorid ve Windows Phone’larda kullanılabilmektedir. Instagram’a kayıt olabilmek için mutlaka bu üç işletim sisteminden birine sahip bir cihazınız olması gerekiyor.Normal bilgisayarınızda web üzerinden instagram’ kayıt olma şansınız ne yazıkki henüz Instagram tarafından desteklenmiyor.
 • Tüm dünyada Instagram’da en çok takipçisi olan hesaplar: İlk sırada Instagram geliyor. İkinci sırada magazin aleminin ilgisini çeken Kim Kardashian, üçüncü sırada Beyonce, dördüncü sırada şarkıcı Ariana Gerand, beşinci sırada ise Justin Bieber bulunmakta.
 • Selfie/Özçekim kelimesi Instagram sayesinde tanınmış ve yayılmıştır.

instagramda E Posta Değiştirme işlemini ve detaylarını sizlere aktarmaya çalıştık. Bundan sonraki yazımızda instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu