Sosyal Medya

instagram Takip Etmeyenler Bulma Hakkında Son Durum

Her Instagram bağımlısı daha çok beğenme istemektedir ve bu da daha çok takipçi kazanması anlamına gelmektedir. Bununla birlikte, şu anki takipçilerinizi korumak da önemlidir. Ama Instagram’da seni takip ederken birden bire takibi bırakan ya da sen takip ettiğin halde seni takip etmeyen insanları nasıl bulacaksın konusu önemlidir. Instagram takip etmeyenler hakkında tüm detayları öğrenmek için bu yazıyı okumalısın.

[wp_ad_camp_1]

Instagram Takip Etmeyenler Hakkında Mevcut Arama Sonuçları ve Neler Yaptıkları

Bu sorun için hızlı bir Google araması, bir sürü kılavuz ve uygulama sunacaktır; bu nedenle, bu kılavuzların her birini ve bu uygulamaların her birini, arama sonuçlarının beşinci sayfasına kadar denedim. İşte benim sonuçlarım.

Instagram takip edilmemiş google arama sonuçları

1 4

Bu sorunun en çok önerilen ve popüler araçlarından bazılarını denedik. Denediğimiz pek çok uygulama arasında şunlar vardı:

 • Followers+ (iOS and Android)
 • Social Bakers

Hangi uygulamanın veya hizmeti kullanıldığı önemli değil, Instagram takip etmeyenler görmek mümkün değildi. Facebook profilinizi kimlerin görebildiğini nasıl göremediğiniz gibi, bu imkansız bir görevdir.

 

Bilinmeyen bir nedenden dolayı, Instagram sizi takip etmeyenleri bilmenizi istemiyor. Belki nedeni nezaket ve “geri takip”, sosyal ağların ilkelerinden biri değildir. Ama sadece burada tahmin ediyorum.

En alt satır Instagram’ın üçüncü taraf uygulama geliştiricileri için yeni kurallarının artık bu özelliği geliştirmelerine izin vermediğidir. Instagram’ın izinlerini ihlal edeceğini doğrulamak için konuştuğum çoklu geliştiriciler.

Instagram Takip Etmeyenleri Göstermeyeceğine Dair Belgesi

 

NOT: Tüm bunlara rağmen yukarıdaki uygulamalardan 

 • Followers+ (iOS and Android)

uygulaması sizleri takibi bırakan kişileri gösterdiği söyleniyor halen. instagram izin vermemesine rağmen Bunu nasıl başardığı bilinmiyor. Bazı son giren kullanıcılarda çalışmadığını söylüyor fakat kimisi de çalıştığını belirtiyor. Burada not olarak belirtmek zorundayız.

 

Genel olarak şu anda elde edebileceğiniz en iyi şey rakamlar (yani, sizi takip eden kişilerin sayısı). Ayrıca sizin takip ettiğiniz kişileri toplu takibi bırakan uygulamalar da vardır. Tüm bu uygulamalar, profilinizi takip edebiliyor; bu nedenle, herhangi bir noktada kaç izleyicinin olduğunu biliyorlar. Ve bir takipçiyi kaybedersen, bunu biliyorlar. Basit bir matematikle takip edilmeyenlerin sayısını bildirebilirler, ancak kimin kaybettiğini söyleyemezler.

İlginizi Çekebilir:
Bir Başkasının Whatsapp Konuşmalarını ve Mesajlarını Görme

 

Instagram takip edilmeyen rakamlar
Instagram takip edilmeyen rakamlar

 

Bununla birlikte, bu numaralar yalnızca uygulamayı ilk kullanışınızdan itibaren kullanılabilir. Geçmişte kimin sizi takip etmesini bulmak için hesap geçmişinize bakamazsınız, bu hala büyük bir sınırlama.

 

Instagram Takip Etmeyenler Öğrenmenin Bir yolu var mı? Evet, ama sıkıcı

 

Instagram ve üçüncü taraf uygulamaları bunu yapmanıza izin vermezken yine de sizi takipten kimin çıkardığını öğrenebilirsiniz. Sıkıcı, fakat şu an tek gerçek seçenek.

 

 

 • Yukarıda listelenen uygulamalardan herhangi birini yükleyin ve oturum açın. iOS kullanıcları için Instafollow Android kullanıcıları için ise  Unfollowers for Instagram öneririm.
 • MagiMetrics‘e gidin ve bir hesap için kaydolun. CrowdBabble’ı veya benzeri diğer hizmetleri de kullanabilirsiniz.
 • Instagram profilinizi analiz etmek için yetkilendirin.
 • Takipçilerinizin bir listesini CSV veya Excel’e aktarın.
 • Bu listeyi kaydedin ve bir tarih ile yeniden adlandırın.
 • Unfollowers veya Instafollow birisi sizi takip etmeyi bıraktı gösterdiğinde, MagiMetrics geri dönün ve takipçilerinin yeni bir liste oluşturmayı deneyin.
 • Excel’de kopyaları bulmak için ilk listeyi bu yeni listeyle karşılaştırın.
 • Basitçe karşılaştırmak suretiyle, kopyalarda bulunmayan adların sizi takibi bırakan profiller olduğunu biliyorsunuzdur artık.

 

 

Instagram takip edilmeyenleri bulma magimetrik ücretli uygulaması ile

 

Bu yalnızca sosyal medya çalışanlarının kullanmak isteyebilecekleri bir seçenektir. Yukarıdaki uzun yöntemi sizler için yapan MagiMetrics, yalnızca 100 profili ücretsiz olarak listeliyor ve daha fazla takipçiniz varsa (ayda 100 $) ödemek zorunda kalacaksınız. CrowdBabble, yine de ücretli bir uygulamadır ve rapor başına yaklaşık 30 ABD doları tutar. Bunlar yüksek masraflar!

Bu Sözü Veren Uygulamalara Dikkat Edin

 

Bu makaledeki en büyük ders, Instagram verilerinizi alabilmek için hangi uygulamalara izin verdiğiniz konusunda daha dikkatli olmanız gerektiğidir. Kimlerden sizi kimin çıkarmasını bulmak için, verilerinizi güvenilir olmayan uygulamalarınıza verebilirsiniz. Unutmayın, mahremiyetiniz (ve güvenliğinizin) burada tehlikede.

 

Instagram takipsiz yetkili uygulamalar

 

Zaten bu uygulamalardan bazılarını denediyseniz, o zaman Instagram’ınıza izinlerini iptal etmenizi öneririm. Yetkili Uygulamalar listenize gidin ve acımasızca “Erişimi İptal Et” düğmesini tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu