İnternet

Google Hesabımı Unuttum , Eski Hesabı Bulma Seçenekleri

Unuttuğunuz bir google hesabınız var ve ona giriş yapmak zorunda mı kaldınız. Hem kullanıcı adınızı hem de şifrenizi unuttuysanız işiniz biraz zor ama çözümsüz değil. Google hesabımı unuttum diyorsanız sizlere gösterebileceğimiz 3 yol var.

[wp_ad_camp_1]

Google Hesabımı Unuttum ,Hesap kurtarma seçenekleri

Kendinize biraz uğraş oluşturun ve hesap kurtarma seçeneklerinizi ayarlayın. Google hesap ayarları sayfanızı ziyaret edin ve sol sütunda bulacağınız “Güvenlik Kontrolü” nü çalıştırın. Google’a, kilitli durumdaysanız hesabınıza girmek için nasıl bir jeton göndereceğinizi söyleyebilir ve ilk adımın bir parçası olarak kurtarma soruları seçebilirsiniz. Burada yapabileceğiniz tüm ayrıntıları vermenizi öneririz.

Şifre yöneticileri ve 2FA ayarları ile basit bir hesap şifresini hatırlamanın günleri çoktur. Kendi telefonunuzdan ve kendi hesabınızdan asla kilitlenmeyeceğinizi düşünmeyin! Birkaç dakikanızı ayırın ve Google’ın onlara ihtiyacınız olduğunda girmenize yardımcı olabileceğinden emin olun.

Google Hesabımı Unuttum ,Google Kurtarma Linki ile Kurtarma

Birincisi, Google hesap kurtarma aracını kullanarak. Kurtarma işlemini başlatmak için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Telefonunuzun şarj edilmiş olduğundan ve açık olduğundan emin olun ve kurtarma numarası veya kurtarma hesabı e-postası kullanarak bir telefona eriştiğinizden emin olun. İki faktörlü kimlik doğrulama kullanıyorsanız, hesabınızı yetkilendirmenin bir yoluna ihtiyacınız olacaktır. Bu genellikle kilidini açmaya çalıştığınız telefon olacaksa, kurtarma aracı 2FA’yı devre dışı bırakmak veya bir CAPTCHA kodu kullanmak için gerekli adımları izleyecektir.

Google Hesabımı Unuttum
Google Hesabımı Unuttum

Google Hesabını Sıfırlamaya Çalışmak

Bir sonraki adım, hesap şifrenizi başka bir cihazdan sıfırlamak ve daha sonra 24 saat kadar beklemektir. Telefonu açık bırakabilir veya kapatabilirsiniz; beklerken veya geri sayımı sıfırlayabildiğinizde onunla hiçbir şey yapmaya kalkışmayın.

İlginizi Çekebilir:
Cihazınız Bir Sorunla Karşılaştı ve Yeniden Başlatılması Gerekiyor

Sistem Loglarından Ulaşmak

Üçüncü seçenek ileri düzey kullanıcılar içindir ve özel modeliniz üzerinde çalışmayabilir. Telefonun verilerini silmek ve aygıt kurtarma aracılığıyla önbellek bölümlerini araştırabilirsiniz. Bu, bazı modellerde çalışmaktadır, çoğu cihazlarda  hiç çalışmamıştı. Ancak bir şeylerle uğraşmaya kalkışırsanız, denemek oldukça kolaydır. Denemek gereken diğer şey, işletim sistemini yeniden başlatmaktır. Bir bilgisayarda (Fastboot, Odin, LG Flash Aracı, vb.) Gerekli araçları kullanmak ve telefonu tamamen silmek ve sıfırdan başlamak için doğru fabrika görüntüsü kullanmaktır.

Bu çözümlerden hepsi başarısız olursa, Google Hesapları müşteri hizmetleri menüsünde çalışmak için bu formu doldurmayı veya 650-253-0000’ü arayarak deneyebilirsiniz. Sorunu çözmek için deneyime sahip olabildikleri için, telefonu satın aldığınız şirkete danışmayı da deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu