İnternet

Gmail Şifre Yenileme, Gmail Şifre Değiştirme İşlemi

Gmail şifre yenileme işlemini öğrenmek ister misiniz? Doğru yere geldiniz. Çevrimiçi olarak kendinizi güvende tutmak için, şifrelerinizi düzenli olarak güncellemenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

[wp_ad_camp_1]

Çoğu kişinin değiştirmek istediği ilk şifre e-posta adresidir ve birçoğu için, bu Gmail’dir. Sizler için birkaç kolay adımda Gmail şifrenizin nasıl değiştirileceğine ilişkin hızlı ve kolay bir kılavuz hazırladık.

Kısa Yöntem: Linke Tıkla! Ardındna mevcut ve sonrasında yeni şifreni 2 kez gir. Hepsi bu kadar  ! Detaylar için okumaya devam et.

Not: Gmail mobil uygulaması, kullanıcıların web sitesinin tam tarayıcı sürümüne girmeden şifrelerini değiştirmesine izin vermez.

İLGİLİ MAKALE: Eğer mevcut şifrenizi bilmiyorsanız, Gmail şifrenizi yenilemek yerine Gmail hesap Kurtarma işlemi yapmanız gerekir. Bu işlem hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın !

Gmail Şifre Yenileme İşlemi

Adım 1. Gmail hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşedeki dişli çark simgesini tıklayın.

Gmail Şifre Yenileme
Gmail Şifre Yenileme

 

Adım 2. “Ayarlar” ı tıklayın.

Gmail Şifre Yenileme
Gmail Şifre Yenileme

 

Adım 3.  Üst kısımdaki “Hesaplar ve İçe Aktar” ı tıklayın.

 

Gmail Şifre Yenileme
Gmail Şifre Yenileme

Adım 4. “Hesap Ayarlarını Değiştir” bölümünde “Şifreyi değiştir” i tıklayın.

Gmail Şifre Yenileme
Gmail Şifre Yenileme

Adım 5.  Kimliğinizi doğrulamak için geçerli şifrenizi tekrar girmeniz istenir. Ardından, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, iki kez yeni bir parola girmeniz gerekir (eski bir parolayı değiştirdikten sonra tekrar kullanamazsınız).

Yeni şifreniz en az sekiz karakterden oluşmalıdır, ancak maksimum güvenlik için harflerin (büyük ve küçük harf), rakamların ve özel karakterlerin bir karışımını kullanmanızı öneririz. Bu gereksinimleri karşıladığınızda, mavi “Parolayı Değiştir” düğmesini tıklamanız yeterli olacaktır.

Aynı şifreyi iki kez girerken sorun yaşıyorsanız, küçük göz simgelerine tıklamak, gizli yıldız işaretlerinden vazgeçip şifrelerinizi düz metin olarak görmenize izin verir.

 

Gmail Şifre Değiştirme Hakkında

Süper güçlü bir şifre oluşturursanız hatırlamak zorlaşırsa, her zaman bir şifre yöneticisi kullanabileceğinizi unutmayın. İşte bazı favorilerimiz.

İlginizi Çekebilir:
Telefonum Wifiye Bağlanıyor ama internete Girmiyor, Çözümü

1) Last Pass eklentisi sizin için şifreleri belirler ve gerektiğinde eklentiye tıklayarak anında hizmetlere erişim sağlarsınız.

2) RoboForm programı da bu alanda gayet iyidir.

Umarız Gmail şifre değiştirme ile ilgili herhangi probleminiz kalmamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu