UygulamalarMobil Dünya

En İyi Uygulama Gizleme Programları, Android Root Gerekmeyen

Herhangi bir Android cihaz söz konusu olduğunda, herhangi bir kullanıcının kullanabileceği geniş bir uygulama yelpazesi vardır. Dünyanın en yaygın işletim sistemlerinden biridir ve akıllı telefon kullanımını yeniden tanımlamıştır. Android kadar sofistike olan bir işletim sistemi bile kullanıcılarına tam bir esneklik sağlayamıyor. Örneğin, android’te rootlama olmadan uygulamaların nasıl gizleneceğini bilmek isteyen çok sayıda kullanıcı var. Bizlerde root gereği olmadan en iyi uygulama gizleme programları hakkında sizleri bilgilendirmeye karar verdik.

[wp_ad_camp_1]

Bununla birlikte, rootlama kendi dezavantajlarına sahiptir. Cihazın yazılımını bozabilir ve cihazınızın sigortasından ödün verebilir. Sonuç olarak, Android kullanıcıları rootsuz uygulama gizleme programları görmek istiyor. Neyse ki, size yardımcı olmak için buradayız. Birkaç uygulamayı ekranınızdan gizlemek ve bu yolla daha gizli olmak istiyorsanız, sizin için bir çözümümüz var. Gizliliğinize saygı duyuyoruz ve akıllı telefonunuzun sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Android İçin En İyi Uygulama Gizleme Programları Rootsuz

1) Go Launcher ile Android’de Uygulamaları Gizle

Go Launcher, Google Play Store’da en tanınmış uygulamalardan biridir. Orada milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmıştır ve cihazınızı kısa sürede stilize etmenize yardımcı olabilir. En önemlisi, onunla herhangi bir uygulamayı cihazınızın ekranından gizleyebilirsiniz. Dünya üzerinde 200 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılır ve akıllı telefon deneyiminizi yeniden tanımlamak için gelişmiş bir yol sağlar.

Go Launcher’ı kullanarak cihazınızın genel görünüm ve izlenimini de özelleştirebilirsiniz çünkü başka avantajları da vardır. Go Launcher’ı kullanarak herhangi bir uygulamayı rootlama gerekmeden gizleyebilirsiniz. Bu kolay adımları izleyin;

 1. Başlamak için android cihazınıza Go Launcher’ı kurmanız gerekir. Bunu yapmak için, Play Store sayfasına gidip burayı indirin. Cihazınızın otomatik olarak kurulmasına izin verin.
 2. Şimdi, Go Launcher’ı cihazınız için Varsayılan başlatıcı uygulaması olarak ayarlamanız gerekir. Bunu yapmak için önce “Ayarlar” ı ziyaret edin. Şimdi “Uygulamalar” seçeneğini belirtin. “Launcher” seçeneğine hafifçe vurun ve varsayılan seçenek olarak Launcher’ı seçin.

 

Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları
 1. Launcher’ı varsayılan başlatıcı olarak seçerek cihazınızın genel görünümünü başarıyla değiştirdiniz. Şimdi ana ekranı ziyaret edin ve Uygulama çekmece seçeneğine gidin. Sol alt taraftaki “daha(More)” veya üç nokta üzerine dokunun.
Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları
 1. Burada pek çok seçeneği görebilirsiniz. Başlamak için “Uygulamayı Gizle(Hide App)” seçeneğine dokunmanız yeterlidir.
Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları

 

 1. “Uygulamayı Gizle(Hide App)” ye dokunduğunuz anda, başlatıcı etkinleştirilecek ve gizlemek istediğiniz uygulamaları seçmenizi isteyecektir. Sadece gizlemek istediğiniz uygulamaları işaretleyin ve “Tamam(Ok)” düğmesine basın. Burada birden fazla uygulama seçebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:
Işıklı Zil Uyarısı, Telefon Çalınca Flaş Yanması Özelliği

 

Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları
 1. Gizlediğiniz uygulamalara erişmek için, aynı klasörde “Uygulamayı Gizle” seçeneklerini bir kez daha seçmeniz yeterlidir. Zaten gizlediğiniz tüm uygulamaları sergileyecektir. Erişmek istediğiniz uygulamaya dokunun. Ayrıca, daha fazla uygulama gizlemek için “+” seçeneğini de seçebilirsiniz. Bir uygulamayı göstermek için işaretini kaldırmanız ve “tamam” tuşuna basmanız yeterlidir. Uygulama, orijinal yerine geri götürür.
Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları

 

Bu kadar kolay değil miydi? Artık herhangi bir uygulamayı cihazınızın ekranından gizleyebilir ve sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

2) Nova Launcher Prime ile Android’de Uygulamaları Gizle

Go Launcher’ın alternatifini düşünüyorsanız, uygulama gizleme programları arasından Nova Launcher Prime’ı da deneyebilirsiniz. Ayrıca cihazınızın görünümünü ve şeklini özelleştirebilmenize yardımcı olabilecek en çok önerilen uygulamalardan biridir. Prime hesabı aynı zamanda kaydırma efektleri, hareket kontrolü, simge kaydırma gibi en yeni özellikleri sunar. Nova Launcher Prime ile rootlama olmadan android’de uygulamaları nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek için bu kolay adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Nova Launcher Prime’ın güncellenmiş bir sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Bu Google Play Store sayfasından indirebilirsiniz.
 2. Uygulamayı yükledikten sonra, ana ekranınıza gitmek için dokunduğunuz anda cihazınız bir başlatıcı seçmenizi isteyecektir. “Nova Launcher” seçeneğini seçin ve varsayılan olarak işaretleyin. Ayarlar> uygulamalar> başlatıcısı’na da giderek de yapabilirsiniz.

 

Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları

 

 1. Aferin ! Nova Launcher’ı etkinleştirdiniz. Bir uygulamayı gizlemek için ana ekran düğmesine uzun süre basın. Bir pop-up pencere açılacaktır. Araçlar veya sağ üst köşedeki “İngiliz anahtarı” simgesine tıklamanız yeterlidir. Seçeneklerin bir listesi açılacaktır. Tüm seçeneklerin arasından “Drawer” ı seçin.

 

Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları

 

 1. “Drawer” seçeneğine dokunduktan sonra, uygulama çekmecenize ilişkin başka seçenekler listesi elde etmiş olursunuz. “Uygulamaları Gizle(Hide Apps)” seçeneklerini seçin. Telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaları gösterecektir. Sadece gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin.

 

Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları

 

 1. Bir uygulamayı tekrar göstermek isterseniz, aynı işlemi takip etmeniz ve uygulamaların seçimini kaldırarak tekrar görünür hale getirmeniz yeterlidir. Gizlediğiniz uygulamaya erişmek için arama çubuğuna gidin ve uygulamanın adını yazın. İlgili uygulamayı otomatik olarak sergileyecektir. Hiçbir sorun yaşamadan ona erişmek için hafifçe dokunun.

 

Uygulama Gizleme Programları
Uygulama Gizleme Programları

Bu kadar! İstediğiniz uygulamaları Nova Launcher Prime kullanarak sorunsuzca gizleyebilirsiniz.

Sonuç

Tebrik ederiz! Android’te uygulamaları rootlama olmadan nasıl gizleyeceğinizi başarıyla öğrendiniz. Go Launcher’ı veya Nova Launcher Prime’ı kullanarak istediğiniz görevi gerçekleştirebilir ve gizliliğinizi koruyabilirsiniz. Rootlama kullanan uygulama gizleme programı için Tıklayın ! Burada da sizlere genel olarak nasıl yapılacağını ve daha fazla detay aktarmaya çalıştık. Umarız tüm gizleme işlemleriniz başarı ile sonlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu